aktualności

NASZE DZIEŁA NA WERNISAŻU!

Uczniowie klasy IIb-IIIb i VIa-VIIa przyłączyli się do stworzenia nowej galerii obrazów internetowych w Augustowskich Placówkach Kultury. Inspiracją do stworzenia obrazów było malarstwo Jana Stanisławskiego. Zainspirowani dziełami malarza i otaczającymi motywami przyrody nasi uczniowie wykonali malownicze wytwory ph. „ NASZE ŁĄKI, LEŚNE DROGI, ŚCIEŻKI…”.

 

Wernisaż prac można podziwiać na profilu facebooka APK:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3450507938335023&type=3&__tn__=-UC-R

 

Brawo ARTYŚCI !!!

 

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!


Konkurs na „Portret Królewskiej Pary – Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny” zorganizowany z okazji Dni Augustowa przez Augustowskie Placówki Kultury dobiegł końca.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej klasy II-III i VI-VII. 1 czerwca zostały przyznane nagrody, a prace zwycięzców podziwiać można w Miejskim Domu Kultury przy ul. Nowomiejskiej 41. Jury doceniło ogromny wkład i pomysłowość naszych wychowanków.

Oto wyniki:

– w kategorii 13 – 18 lat:

I miejsce – Kacper Turowski

II miejsce – Aleksandra Karpińska

Nagrody za udział otrzymali: Agata Kolęda i Paweł Sieńkowski.

 

Gratulujemy!!!

 

OGŁOSZENIE OD DYREKTORA PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ

Szanowni Państwo,

w związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną przypominamy, iż Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Augustowie pracuje w trybie zdalnym, świadcząc wsparcie i pomoc psychologiczno – pedagogiczną dla pracowników placówek oświatowych oraz rodziców i dzieci. Zachęcamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby drogą telefoniczną lub mailową

tel. 87 643 36 21,

e-mail: ppp-p_augustow@wp.pl).

Pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji w godzinach od 8.00 – 15.00.

Dyrektor  Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Augustowie

                                                                                             Ewa Perkowska

Bardzo za Wami tęsknimy!


Ostatni czas jest bardzo trudny dla nas wszystkich. Jesteśmy zmuszeni by siedzieć w domu. Ale nie poddajemy się i staramy się być z Wami! Naszymi kochanymi uczniami. Czasem tylko wirtualnie, czasem jesteśmy w wysłanych do Was listach z kartami pracy, czasem w rozmowach online albo telefonicznych, w wysyłanych zdjęciach czy krótkich filmikach z pozdrowieniami. Najważniejsze że mamy z sobą kontakt i z całych sił staramy się być razem. Czasem udaje się Wam i Waszym rodzicom tworzyć prawdziwe dzieła, doskonalicie swoje umiejętności dzięki przesyłanym przez nas ćwiczeniom i zadaniom, śpiewacie piosenki poznane na muzyce, doskonalicie umiejętności szkolne. Wiemy także, że dzielnie wspieracie rodziców i pomagacie im w codziennych czynnościach domowych. Brawo. To cudowne, jesteśmy z Was dumni i z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Wami w szkole ❤️

Jak dobrze mieć przyjaciela!

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie klasy IVa ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Augusta z wychowawczynią p. Barbarą Sztachańską  z uczniami klasy VI – VII – VIIIB oraz uczniami szkoły przysposabiającej do pracy. Rozpoczęliśmy od teatrzyku Kamishibai połączonego z pacynkami, przygotowanego pod kierunkiem p. Urszuli Sieńkowskiej – Cioch, w którym zostało przedstawione „Niezwykłe spotkanie” – autorska opowieść spisana oraz zilustrowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Następnie przyszedł czas na bliższe poznanie się uczniów obu szkół – posłużyło temu wykonanie ludzików z papieru i umieszczenie na plakacie z wymalowaną wspólnie kulą ziemską, gwiazdami i księżycem. Wspólna praca wszystkich uczestników, dzielenie się mazakami, klejem oraz wypełnianie powierzchni planety pokazały jak niewiele trzeba, żeby się poznać i współpracować, a nawet zaprzyjaźnić. Miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy IVa – domowe wypieki przypadły wszystkim do gustu. Na zakończenie podziękowaliśmy sobie wzajemnie za zajęcia i zaprosiliśmy z kolejną wizytą wkrótce.

p. Agnieszka Joanna Turowska, p. Urszula Sieńkowska – Cioch, p. Maria Gładyszewska