aktualności

Walentynki

Pomimo trudnych czasów, a może na przekór nim, odbyły się już po raz piąty Walentynki. Tradycyjnie połączyliśmy je ze spotkaniem poetyckim. Tym razem bohaterką naszej uroczystości była Agnieszka Osiecka i jej wiersze oraz piosenki o miłości. Uczniowie SPDP (Magda, Karina, Iza, Emilia, Mateusz) pięknie zinterpretowali wybrane przez siebie utwory. Dodatkową atrakcją dnia była budka fotograficzna i poczta walentynkowa, przed którą mogliśmy wysłuchać autorskiego wiersza Magdy.
Organizatorki spotkania:
I. Bagińska
U. Cioch
E. Poważa
K. Niedźwiecka
A. Sokołowska

  Właśnie skończył się pierwszy semestr roku szkolnego w naszej szkole. Mimo ograniczeń i obaw związanych z sytuacją panującą na świecie, My dzielnie realizowaliśmy założone cele! Dzięki determinacji i chęci zapewnienia naszym uczniom najlepszego możliwego poziomu edukacji. Większość semestru pracowaliśmy stacjonarnie w szkole.

       W pierwszym semestrze obchodziliśmy w gronie społeczności szkolnej 20- lecie istnienia Zespołu Szkół Specjalnych. Niestety nie mogliśmy zrobić hucznego święta (jak planowaliśmy) z zaproszeniem naszych wszystkich przyjaciół i organizacji z którymi współpracujemy. Ale świętowaliśmy sami i te wspomnienia były bardzo ważne. Żałujemy, że nie mogliście zobaczyć przygotowanego przez naszych zdolnych uczniów i nauczycieli spektaklu muzycznego. Jak zwykle nasza arcy zdolna Pani Ula Sieńkowska – Cioch (warto się pochwalić: pani Ula jest autorką wspaniałych książek dla dzieci) napisała świetny scenariusz. Dzięki niemu przypomnieliśmy sobie historię naszej szkoły. Spektakl połączony ze śpiewanymi przez uczniów piosenkami – nasza Pani od muzyki Majka Gładyszewska jak zwykle świetnie przygotowywała uczniów, był wyjątkowy.  W spektakl przeplecione zostały wspomnienia naszej szkoły w postaci przygotowanych filmów. Mieliśmy też profesjonalną ściankę do fotografowania z logo naszej szkoły. Na pomysł ścianki wpadły panie Beata Augustynowicz i Iwona Bagińska. W czasie uroczystości nasz Pan Dyrektor Roman Krzyżopolski  wygłosił wzruszającą mowę. Na koniec zjedliśmy piękne i smaczne ciasto z logo szkoły. Było cudownie.

       Ale to nie koniec opowieści o tym co się działo w czasie ostatnich miesięcy.   Pracowaliśmy w pocie czoła. Uczniowie ze Szkoły Przyspasabiającej do pracy tworzyli niesamowite dzieła m.in. ceramikę i przepiękne witraże ze szkła. Pamiętamy też o tym, by nie wyrzucać a naprawiać. Dbamy o naszą planetę więc często naprawiamy np. stare krzesła, albo tworzymy coś ze starych przedmiotów.

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej doskonaliły swoje umiejętności, a nauczyciele zapewniali im najlepsze warunki, by osiągnęły najwyższy możliwy na tę chwilę poziom rozwoju. Oczywiście oprócz nauki nowych rzeczy, był też czas na zabawę. W klasach uczniowie obchodzili Andrzejki, Spotkanie opłatkowe. Uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez naszych uczniów i panie Agnieszka Sobota i Majka Gładyszewska.

Oczywiście nie udało nam się zrealizować wszystkich planów, ale jesteśmy dobrej myśli… Czekamy z niecierpliwością co przyniesie przyszłość.

WALENTYNKOWA FOTOBUDKA

W tym roku szkolnym z okazji Walentynek jako dodatkową atrakcję zorganizowaliśmy także Walentynkowa Fotobudkę. Zainteresowanie wśród młodzieży starszej, jak i młodszych uczniów naszej szkoły było duże, a efekty zaskakujące i zabawne, co możecie zobaczyć sami.

Iwona Bagińska

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

17 grudnia 2020 roku społeczność naszej szkoły spotkała się na świątecznym kolędowaniu. Krótka prezentacja multimedialna przybliżyła tradycje związane z Bożym Narodzeniem, a wspólne kolędowanie wprowadziło świąteczny nastrój. Pan Dyrektor życzył wszystkim błogosławionych, rodzinnych i zdrowych świąt Narodzenia Pańskiego. Pięknym tłem była żywa scena stajenki betlejemskiej przedstawiona przez uczniów. Miłym zaskoczeniem okazało się przybycie Świętego Mikołaja z prezentami dla dzieci. Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli Mikołaja: Zespół Szkół Specjalnych, Stowarzyszenie Przyjaciół „Wśród nas”, Fundacja Nasze Pokolenia Augustowiacy, Fundacja Mamy Mamy.

Agnieszka Sobota
Maria Gładyszewska

Andrzejkowe zajęcia…

Miły powrót do zajęć szkolnych rozpoczęliśmy sympatycznym akcentem – uczniowie klasy VIb – VIIb spędzili czas na „Andrzejkowych Wróżbach”. Brak możliwości zabawy w większym gronie rówieśniczym – rekompensowała nam trochę inna formuła… Przygotowaliśmy elementy dekoracyjne, wylosowaliśmy przydział konkurencji wróżbiarskich – typując odpowiedzialnego wróżbitę i rozpoczęliśmy zabawę. Przyszłościowe wróżby okazały się dla nas łaskawe… trochę chiromancji – wróżenie z dłoni przepowiedziało nam wręcz świetlaną przyszłość!!! Następnie – motywujące oraz te trudne „Serca emocji” zapowiedziały nasze przyszłoroczne nastawienie wobec zadań i wyzwań a znaczenie ich pomogła nam interpretować pani Ela. „Andrzejkowe zawody” wskazały, że nasza przyszłość nie ogranicza się do ziemskich ról zawodowych – sięgamy gwiazd!!! „Szczęśliwy rzut kostką” oraz zabawa „Co Cię czeka?” wywołała lawinę śmiechu – zwłaszcza jak okazało się, że część uczestników ma do wykonania podstawowe obowiązki domowe – zmywanie naczyń i podłóg. Na realizację jednego marzenia czekamy wszyscy – obyśmy ponownie mogli być RAZEM!!!

Uczniowie klasy VI – VII wraz z wychowawczynią

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2020

Kochani, dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2020. My do naszego Augustowskiego Dnia Integracji z Osobami Niepełnosprawnymi przygotowywaliśmy się przez cały 2020 rok… Nie przeszkodziła nam epidemia! Łączymy się dziś z wszystkimi Osobami Niepełnosprawnymi na świecie ich rodzinami i przyjaciółmi! I chcemy Wam przypomnieć nasz wernisaż. Dzieła prezentowane w filmie to wytwory warsztatów artystyczno – integracyjnych.

 

,, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości”

Pod tym hasłem odbył się szkolny konkurs plastyczny. Wszystkie prace biorące udział zostaną nagrodzone. Dyplomy i nagrody wręczone zostaną po powrocie do nauczania stacjonarnego. Dziękujemy uczniom za pomoc w dekorowaniu okien naszej szkoły na biało-czerwono. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanej dla Was prezentacji, pokolorowania flagi i godła Polski oraz wspólnego śpiewania hymnu oraz pieśni patriotycznych.

 

Beata Skowrońska, Alicja Karbowska,

Agnieszka Szczygło, Joanna Bienasz