• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

SPOTKANIA Z LUDŹMI Z PASJĄ

Przebiegł trzy kontynenty - pan Piotr Kuryło w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Spotkanie z osobą z pasją

29 czerwca 2012r.

 

Dookoła wielkanocnego jajka

Email Drukuj PDF

Dnia 30 marca 2012 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z osobą z niezwykłą pasją. Spotkaniu towarzyszyła świąteczna atmosfera, ponieważ pani Grażyna Bukowska zaprezentowała nam kolekcję różnych pisanek, których jest autorką. Wszyscy z zapartym tchem podziwiali liczny zbiór – a było co podziwiać! Pani Grażyna zdradziła nam tajniki barwienia jaj. Uczniowie pod jej kierunkiem wykonali swoje własne pisanki.

p. Katarzyna Niedźwiecka

Zostanę malarzem!

Email Drukuj PDF

Dnia 29.02.2012r. odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z ludźmi z pasją. Gościliśmy p. Barbarę Gałczyńską, znakomitą malarkę, która chętnie dzieliła się z nami swoją pasją.

Celem naszego spotkania było poznanie twórczości naszego gościa, ale również rozwijanie wyobraźni i ekspresji twórczej, jak też poznanie nowych technik malarskich.

W pierwszej części spotkania pani Basia przedstawiła nam technikę akwarele.

Uczniowie mieli też niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w mini warsztatach malarskich pod profesjonalnym kierunkiem naszego gościa. Poza tym p. Basia przedstawiła swoje prace malarskie „Akwarele – Oxford” inspirowane jej podróżami.

W drugiej części zapoznała nas z techniką malowania farbami olejnymi. I tu znowu mogliśmy podziwiać przepiękną architekturę, kwiaty, krajobrazy.

Natomiast w trzeciej części spotkania pani Basia zapoznała nas z techniką mural – malarstwem ściennym. Była to dla nas zupełnie nieznana technika, dlatego też z ogromną ciekawością i zachwytem podziwialiśmy malarskie dzieło wykonane tą techniką.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania i gdy Krzysztof zapytał – „…czy ma pani inne pasje…?” okazało się, że nasz gość pasjonuje się jeszcze fotografią, pisze wiersze i opowiadania. Zaprezentowała nam niedawno wydany tomik wierszy ,,Maluję Las…”. Wszyscy z ogromnym skupieniem słuchali czytanych przez autorkę wierszy (czekamy na wydanie opowiadań pani Basiu).

Podczas spotkania pani Monika Obuchowska przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację obrazów wykonanych przez naszego gościa, byliśmy pod ogromnym wrażeniem oglądając te dzieła.

Pani Barbara w sposób ciekawy i barwny przedstawiła nam swoją największą pasję, jaką jest malarstwo. Jej podejście, jej sposób przedstawiania sztuki i ogromna umiejętność odzwierciedlania otaczającego nas piękna, na pewno wpłyną na postawy naszych uczniów, którzy z pewnością po tym spotkaniu potrafią inaczej patrzeć na dzieła sztuki i otaczający świat. Odkryją w sobie ukrytą pasję i będą ją rozwijać.

p. Elżbieta Barwicka

W świecie fotografii

Email Drukuj PDF

15 lutego 2012 roku, w ramach cyklu spotkań osób z pasją, gościliśmy w naszej szkole pana Grzegorza Chełmińskiego, pasjonata fotografii, właściciela studia fotograficznego STUDIO XXI w Augustowie.

Spotkanie zorganizowane przez panią Dyrektor dostarczyło nam wielu cennych wskazówek przydatnych w procesie tworzenia zdjęć. Pan Grzegorz opowiedział o historii fotografii, rozwoju technologii w tej dziedzinie od aparatów z kliszą do cyfrowych stosowanych w dzisiejszych czasach.

Ciekawym momentem spotkania było omówienie różnych sposobów wykonywania zdjęć: ujęcia wody w ruchu, zbliżenia makro, ciekawe przedstawienie krajobrazu, zdjęcia we mgle i w nocy, odbicia lustrzane przedmiotów, kombinacje ze światłem, cztery pory roku w obiektywie. Umieszczona na stronie internetowej galeria zdjęć pana Grzegorza, ukazała ogromny dorobek naszego gościa,  jak też wielki talent.

„Wykonywanie zdjęć może stać się jeszcze bardziej przyjemne i pożyteczne” – przekonywał pan Grzegorz. Zdjęcia można również umieszczać na przedmiotach użytecznych takich, jak: poduszka, brelok, kubek, maskotka, podkładka pod mysz, pocztówka. Tak atrakcyjne przedmioty mogą stać się wspaniałym prezentem dla najbliższych osób.

Dzisiejsze spotkanie zmotywowało nas jeszcze bardziej do podjęcia działań w kierunku poszerzania swojej wiedzy o technice tworzenia zdjęć oraz kontynuowaniu swojej przygody z aparatem fotograficznym.

p.Monika Obuchowska

Muzyka to nasza pasja

Email Drukuj PDF

Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ROKIEM SZKOŁY Z PASJĄ. Z tej okazji 21 grudnia 2011roku  gościliśmy w naszej szkole, panią Dorotę Bujnowską oraz pana Emila Kulbackiego, którzy rozpoczęli cykl spotkań osób z pasją. Nasi goście  są osobami o wszechstronnych zainteresowaniach. Pani Dorota Bujnowska z zawodu instruktor kulturalno-wychowawczy, specjalizacja –taniec, z pasji muzyk, malarka, tancerka, wokalistka. Pan Emil Kulbacki posiada specjalizację w zakresie prowadzenia zespołów instrumentalno-wokalnych, z pasji instruktor tańca towarzyskiego, muzyk, wokalista, instrumentalista i autor tekstów. Muzycy z pełnym zaangażowaniem opowiadali młodzieży jak łączą kilka pasji. Śpiew, taniec, muzyka zajmuje ważnie miejsce w ich życiu. Daje im wiele radości i satysfakcji. Rok temu panią Dorotę i pana Emila przypadkowo połączyło wspólne zamiłowanie, którym jest muzyka. Założyli „Duet z Przypadku”.  Wykonują utwory z gatunku poezji śpiewanej, a także piosenki w klimacie balladowym, szanty. Pan Emil jest również członkiem zespołu  ”Zmiana Wachty” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury i Sztuki w Suwałkach.  Repertuar grupy obejmuje szeroko pojęte szanty, własne piosenki żeglarskie oraz utwory flamandzkie. Występ „Duetu z Przypadku” uatrakcyjnił spotkanie. Młodzież włączyła się do wspólnego śpiewania.

W uczniach drzemie potencjał zamiłowania do sportu, muzyki, plastyki. Spotkania z pasjonatami być może przyczynią się do rozwoju ich zainteresowań.  Głównym celem spotkań jest rozbudzanie u młodzieży potrzeby poszukiwania pasji, która nadaje życiu wartość i czyni je ciekawszym.

p.Zofia Ciszewska