• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

gazetka!

Email Drukuj PDF

Dzień Mamy

Email Drukuj PDF

 

Poznajemy zawody naszych Rodziców

Email Drukuj PDF

Majowe Święto Pracy – najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli od poznania zawodów najbliższych im osób. Propozycję współorganizacji zajęć tematycznych przyjęli Rodzice z ogromnym entuzjazmem. Pojawiły się plany, dyskusje, rozmowy i rozmaite propozycje… jakby to przeprowadzić???

Na pierwszą linię frontu zaprosiliśmy panią Kasię – mamę Marysi, która jest logopedą. Pani Kasia uczestniczyła w przygotowanym wywiadzie, opowiadała nam o swojej pracy – której jest niewątpliwie pasjonatką. Przećwiczyła nas w zabawach oddechowych, artykulacyjnych, skojarzeniowych…  Dmuchaliśmy w zaczarowane kulki i barwne piórka, zjadaliśmy języczkiem proso, karmiliśmy głodnego króliczka.

Kolejnym gościem była pani Sylwia – mama Oli, która wykonuje najtrudniejsze zadanie świata – organizuje pracę domową. O swoich obowiązkach opowiadała nam demonstrując na zdjęciach liczne czynności dnia codziennego. Oczywiście musieliśmy włączyć się do prac domowych – „wypraliśmy” chusteczki, rozwiesiliśmy je na sznurku, rozpoznawaliśmy akcesoria pomocnicze w porządkowaniu, słuchaliśmy dźwięków elektrycznych sprzętów domowych.

Następnie zaprosiliśmy panią Emilkę – mamę Marty… i tu się zaczęły schodki… bo pani Emilka pracuje w bankowości. No cóż, nasze dzieci wkroczyły w świat dorosłych – poznały monety, banknoty oraz ich wartość, dowody osobiste, karty bankowe oraz podpisywały cyrograf na kredyt… no i wybrały się do klasowego sklepu na zakupy. Potem (po miesiącu – zgodnie z kartą kalendarza) nastąpiło malutkie rozczarowanie – i już wiemy, że jeżeli nie mamy pieniędzy na spłatę kredytu to pojawiają się kłopoty…

Zwieńczeniem spotkań z Rodzicami były zajęcia z panią Małgosią – mamą Oli, która pracuje w schronisku dla zwierząt „Sonieczkowo”.  Tradycyjne przeprowadziliśmy wywiad, dowiedzieliśmy się o sposobach prawidłowej opieki nad psami, poznaliśmy ich zwyczaje, naśladowaliśmy zwierzęce emocje i sposoby komunikacji. Największą atrakcją była mała niespodzianka – pani Małgosia przyniosła ze sobą…  dwa malutkie zajączki, których karmienie – było magicznym doświadczeniem.

Cel został osiągnięty – wszyscy uczniowie wiedzą, jaki zawód wykonują ich Rodzice i jak ważna jest ich praca. Zgodnie z grzecznościową zasadą - wszyscy Rodzice zostali obdarowani własnoręcznie przez ich dziecko wykonaną lurką z symbolem prac, które wykonują.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji zajęć tematycznych!!!

Uczniowie i wychowawczyni klasy B. Augustynowicz

Duży sukces plastyczny uczniów klasy I-II Gimnazjum

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy I-II Gimnazjum wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym, którego przedmiotem było wykonanie plakatu na temat "Razem w Europie". Patronatem konkursu był Dyrektor SOSW im. W. Kikolskiego w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Międzynarodowej i Mędzykulturowej Wymiany "ANAWOJ". Celem realizacji zadań konkursowych było, oprócz rozwijania aktywności twórczej i zainteresowań młodzieży, kształtowanie świadomości młodych ludzi jako obywateli Europy.

I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych zajął Kacper Wojtulewicz, a wyróżnienie otrzymał Mateusz Judycki.

Prace zostały wykonane pod opieką pani Bożeny Łukaszewicz.

Gratulujemy!!!

KACPER WOJTULEWICZ                                                                               MATEUSZ JUDYCKI

 

INNE PRACE UCZNIÓW

MICHAŁ MILKIEWICZ

KARINA KARWOWSKA

KATARZYNA KUKLICZ

„Drzewko przyjaźni…”

Email Drukuj PDF

Dnia 27.04.2017r. cała społeczność szkoły podstawowej uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym z młodzieżą Zespołu Szkół Społecznych STO w Augustowie. Inicjatorem dwuletnich  spotkań jest pani Joanna Denert, która wraz ze swoimi uzdolnionymi uczniami grupy „Uskrzydleni” cyklicznie organizuje nam chwile pełne emocji, wzruszeń, kontaktów i relacji koleżeńskich z młodzieżą szkolną.

Każde spotkanie organizowane jest pod hasłem przewodnim – tym razem było to Drzewko przyjaźni…”. Od pierwszych chwil zostaliśmy włączeni do zadań aktywizujących ( malowanie, lepienie, klejenie, wycinanie, konstruowanie…) w efekcie których powstały pamiątkowe drzewka symbolizujące pozytywne uczucia wobec osób, które znamy i kochamy.

Podczas wspólnych zajęć wykorzystywaliśmy różnorodne  materiały i pomoce dydaktyczne, które rozbudzały nasza kreatywność i zaangażowanie twórcze. Wszystkie niespodzianki i podarunki uczniowie otrzymali dzięki darczyńcom Fundacji PKO Banku Polskiego.

 

Serdecznie dziękujemy Wolontariuszom oraz Sponsorowi.

Strona 9 z 94