• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

Razem się uczymy, razem się bawimy!!!

Email Drukuj PDF

Klasy IV – Va i Vb szkoły podstawowej od nowego roku szkolnego funkcjonują w nowych składach. W klasie IV – Va uczy się Dominika, Rafał, Michał i nasz nowy uczeń Krystian, wychowawczynią jest Pani Agnieszka Turowska, której dzielnie pomaga Pani Teresa Kalinko. Klasę Vb tworzą: Damian,  Mateusz i Grzegorz, a wychowawczynią jest Pani Halina Szulewska, którą wspiera Pani Kasia Rzodkiewicz. Przeprowadzka do nowego budynku, nowe składy klasowe, nowe otoczenie skłaniają do poznawania go. Odbyliśmy szereg wycieczek po najbliższym terenie, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, chodnikach, przechodzenia przez jezdnię.  Nie zabrakło też wspólnej wyprawy do Biblioteki Miejskiej, gdzie przypomnieliśmy sobie zasady korzystania z niej, wypożyczyliśmy książki po wakacyjnej przerwie, a Krystian został nowym czytelnikiem. Dominika i Rafał we wrześniu obchodzą urodziny, była to świetna okazja do wspólnego świętowania. Były życzenia, gromkie sto lat, prezenty, okolicznościowe karty oraz wspólne czytanie wybranej przez jubilatów książki. Nie zabrakło również czegoś na osłodę…

p. Halina Szulewska, p. Agnieszka Joanna Turowska

Mali Kucharze znowu w akcji!!!

Email Drukuj PDF

Po wakacyjnej przerwie Mali Kucharze z klasy IV – Va szkoły podstawowej  powracają do swoich kulinarnych zajęć będących realizacją autorskiego programu. Na początek przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny. Później mieliśmy okazję poznać wyposażenie sali gospodarstwa domowego.  Aż wreszcie przyszedł czas na pierwsze kulinarne działania. Zrobiliśmy zdrowy, pełen witamin  sok z marchwi i jabłek z użyciem sokowirówki.  Wspomnienia lata skłoniły nas do przypomnienia sobie przepisu na gofry. Upiekliśmy pyszne gofry, które podaliśmy z konfiturą z truskawek, jeszcze pachnących słońcem i  wakacjami.   Zajęcia kulinarne są szansą na zdobywanie nowych umiejętności w zakresie samoobsługi, bezpieczeństwa oraz niezależności w zaspokajaniu swoich podstawowych potrzeb życiowych. O kolejnych kuchennych wyzwaniach zapewne Was poinformujemy …

p. Agnieszka Joanna Turowska

VI Podlaski Mityng Lekkoatletyczny - Olimpiad Specjalnych Bialystok 2017

Email Drukuj PDF

 

Dokładnie tydzień temu nasza drużyna KORMORANY brała udział w VI Podlaskim Mityngu Lekkoatletycznym - Olimpiad Specjalnych w Białymstoku. Zdobyliśmy 11 złotych medali, 12 srebrnych, 10 brązowych. Wspaniała atmosfera i świetne humory nie opuszczały nas przez cały dzień. Kolejny raz  zawodnicy udowodnili wspaniałą postawę i sportowego ducha walki. Spotkaliśmy się z naszymi Przyjaciółmi z innych drużyn, poznaliśmy nowych kolegów. Już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów i wspaniałych emocji!

KORORANY

Obejmijmy naszą szkołę!

Email Drukuj PDF

 

We czwartek 28 września 2017 roku przeprowadziliśmy akcję ph Obejmijmy naszą szkołę. O godzinie 9.00 wyszliśmy wszyscy obecni przed szkołę, następnie wzięliśmy się za ręce i ustawiliśmy się dokoła budynku. W akcji wzięli udział uczniowie również ci najmniejsi, niektórzy rodzice, nauczyciele, panie pomoce, panie z sekretariatu i pan dyrektor. Akcja udała się, co widać na zrobionych przez panią Sylwię zdjęciach. Te zdjęcia były zaplanowaną częścią naszej akcji. Został nam jeszcze do zrobienia pamiątkowy plakat z tymi zdjęciami.
Napisali: Sandra, Sebestian i pani Ula z klasy I-II SPDP

Warsztaty plastyczne w galerii Arsenał

Email Drukuj PDF

W środę 27 września 2017 roku grupa siedmiu dziewcząt pod opieką pani Uli i pani Kasi brała udział w warsztatach plastycznych w galerii Arsenał w Białymstoku. Najpierw chodziliśmy po galerii i oglądaliśmy aktualną wystawę. Były na niej nie tylko obrazy, ale też zdjęcia i instalacje wideo. Pan Justynka i pani Iza omawiały poszczególne obiekty razem z nami. Potem w specjalnej sali robiłyśmy prace z gipsu, gniecionych gazet, na koniec malowanych farbami. Na zakończenie podziękowałyśmy, a panie dały nam pamiątkowe nagrody: książki, foldery, katalogi wystaw i plany lekcji. Po warsztatach poszliśmy obejrzeć pałac i ogród Branickich.     A potem pojechałyśmy kibicować naszym sportowcom na stadion.
Napisały: Sandra i pani Ula

Strona 7 z 96