Wiosenne warsztaty kulinarne

“Kwiecień miesiącem zdrowia” – właśnie to hasło zmobilizowało nas do podjęcia kolejnych działań związanych z realizacją “Programu dla szkół”. Działania wpisały się tematycznie w tygodniowy blok zajęć profilaktyczno-wychowawczych, a dotyczyły zasad zdrowego odżywiania się. W Środę 27 kwietnia bieżącego roku spotkaliśmy się więc na warsztatach kulinarnych. Było to spotkanie integracyjne klas I-V, podczas których promowaliśmy spożywanie warzyw, czyli nowalijek zgodnie z obecną porą roku w połączeniu z produktami mlecznymi. Głównym tematem było przygotowanie kanapek z twarożkiem i szczypiorkiem, rzodkiewką czy sałatą. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, a także określić preferencje smakowe. Podczas zajęć wykazały się dużym zaangażowaniem, samodzielnością, a także znajomością podstawowych zasad zdrowego żywienia. Apetyty również dopisywały.

Iwona Bagińska