Właśnie skończył się pierwszy semestr roku szkolnego w naszej szkole. Mimo ograniczeń i obaw związanych z sytuacją panującą na świecie, My dzielnie realizowaliśmy założone cele! Dzięki determinacji i chęci zapewnienia naszym uczniom najlepszego możliwego poziomu edukacji. Większość semestru pracowaliśmy stacjonarnie w szkole.

       W pierwszym semestrze obchodziliśmy w gronie społeczności szkolnej 20- lecie istnienia Zespołu Szkół Specjalnych. Niestety nie mogliśmy zrobić hucznego święta (jak planowaliśmy) z zaproszeniem naszych wszystkich przyjaciół i organizacji z którymi współpracujemy. Ale świętowaliśmy sami i te wspomnienia były bardzo ważne. Żałujemy, że nie mogliście zobaczyć przygotowanego przez naszych zdolnych uczniów i nauczycieli spektaklu muzycznego. Jak zwykle nasza arcy zdolna Pani Ula Sieńkowska – Cioch (warto się pochwalić: pani Ula jest autorką wspaniałych książek dla dzieci) napisała świetny scenariusz. Dzięki niemu przypomnieliśmy sobie historię naszej szkoły. Spektakl połączony ze śpiewanymi przez uczniów piosenkami – nasza Pani od muzyki Majka Gładyszewska jak zwykle świetnie przygotowywała uczniów, był wyjątkowy.  W spektakl przeplecione zostały wspomnienia naszej szkoły w postaci przygotowanych filmów. Mieliśmy też profesjonalną ściankę do fotografowania z logo naszej szkoły. Na pomysł ścianki wpadły panie Beata Augustynowicz i Iwona Bagińska. W czasie uroczystości nasz Pan Dyrektor Roman Krzyżopolski  wygłosił wzruszającą mowę. Na koniec zjedliśmy piękne i smaczne ciasto z logo szkoły. Było cudownie.

       Ale to nie koniec opowieści o tym co się działo w czasie ostatnich miesięcy.   Pracowaliśmy w pocie czoła. Uczniowie ze Szkoły Przyspasabiającej do pracy tworzyli niesamowite dzieła m.in. ceramikę i przepiękne witraże ze szkła. Pamiętamy też o tym, by nie wyrzucać a naprawiać. Dbamy o naszą planetę więc często naprawiamy np. stare krzesła, albo tworzymy coś ze starych przedmiotów.

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej doskonaliły swoje umiejętności, a nauczyciele zapewniali im najlepsze warunki, by osiągnęły najwyższy możliwy na tę chwilę poziom rozwoju. Oczywiście oprócz nauki nowych rzeczy, był też czas na zabawę. W klasach uczniowie obchodzili Andrzejki, Spotkanie opłatkowe. Uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez naszych uczniów i panie Agnieszka Sobota i Majka Gładyszewska.

Oczywiście nie udało nam się zrealizować wszystkich planów, ale jesteśmy dobrej myśli… Czekamy z niecierpliwością co przyniesie przyszłość.