Zasady zdrowego żywienia z „Programem dla szkół”

W ramach ogólnopolskiego „Programu dla szkół” w dn. 19-23.10.2020r. w klasach I-V szkoły podstawowej, realizowaliśmy tygodniowy blok tematyczny promujący zdrowy styl życia, Nasze działania polegały na przeprowadzeniu zajęć edukacyjnych teoretycznych, dotyczących zasad zdrowego żywienia, jak i praktycznych. Uczniowie poszczególnych klas wspólnie spożywali drugie śniadanie połączone z degustacją otrzymywanych produktów, w ramach realizacji „Programu dla szkół”. Korzystając z pracowni gospodarstwa domowego uczniowie kl. III b uczestniczyli w warsztatach kulinarnych przygotowując potrawę z sezonowych warzyw oraz mleka, czyli zupę z dyni. W klasach młodszych dużą popularnością cieszył się serial filmowy pt.: „Ekipa Chrumasa”, który zresztą w wolnych chwilach oglądamy na bieżąco, ucząc się na błędach bohaterów filmików, prawidłowych zasad zachowania, odżywienia się, spędzania czasu wolnego. Realizując nasze działania, nie zapominamy także o zasadach higieny 😊

Iwona Bagińska