Zajęcia profilaktyczne z realizacji ogólnopolskiego „Programu dla szkół”

Dnia 11.01.2019 r. odbyły się integracyjne zajęcia profilaktyczne w ramach realizacji ogólnopolskiego „Programu dla szkół”. Program inicjowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, kierowany jest do uczniów klas I – V szkoły podstawowej. Priorytetowym celem programu jest nauka prawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych. W wyniku realizacji – uczniowie otrzymują systematycznie codzienne porcje owoców, warzyw oraz produktów mlecznych. 

W bieżącym semestrze zwróciliśmy szczególną uwagę na znaczenie w diecie dziecka produktów mlecznych. Przypomnieliśmy pochodzenie mleka, wymieniliśmy poznane zwierzęta z których otrzymujemy mleko. Atrakcją zajęć były próby smakowe  ugotowanego budyniu, serka białego w postaci słodkiej – z miodem oraz na ostro – z solą i szczypiorkiem. Próbowaliśmy sera owczego oraz koziego. Podczas zajęć obserwowaliśmy sposób produkcji masła. Świeże pieczywo oraz dodatki nabiału zachwyciły wszystkich uczestników zajęć.

W kolejnym semestrze – spotkanie owocowo – warzywne!!!

Organizatorzy:

Wychowawczynie i opiekunki klas I – VI szkoły podstawowej