Pracownia rękodzieła to raj dla miłośników prac ręcznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie w pracowni zapoznają się z różnymi technikami pracy (m.in. plecionkarstwem, modelarstwem, obróbką drewna, zdobnictwem itp.), uczą się wykorzystywać materiały naturalne i sztucznych, nabywają i doskonalą umiejętność posługiwania się różnymi narzędziami typu: wkrętarka, wyrzynarka, szlifierka oscylacyjna, pistolet do kleju na gorąco itp.
Pracownia rękodzieła prowadzi zajęcia w zakresie kształtowania i doskonalenia funkcji motorycznych i manualnych, doskonalenia koordynacji wzrokowo – ruchowej, wyrabiania poczucia estetyki, dokładności, systematyczności i odpowiedzialności za powierzoną pracę. Zajęcia w pracowni mobilizują do twórczego wysiłku, rozwijają wyobraźnię oraz uczą odpowiedzialności za wykonywaną pracę i realizację własnych projektów.