• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

GIMNAZJUM

Spotkanie z autorką

Email Drukuj PDF

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej szkole odbyło się zwykłe - niezwykłe spotkanie autorskie. Pani Ula Sieńkowska - Cioch przedstawiła na nim swój debiut literacki czyli książkę pod tytułem „Przygody jeża Szymona”. Spotkanie z autorką zaczęło się od wywiadu, który przeprowadzili z nią uczniowie gimnazjum. Wcześniej w klasie zastanawiali się, co ich interesuje, jeśli chodzi o treść książki, proces jej wydania, a także pracę samego pisarza. Na spotkaniu zaś, na którym pojawili się również wszyscy uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy, wzięli świeżo upieczoną autorkę w krzyżowy ogień pytań. Po wywiadzie przeprowadzonym przez Izę i Sebastiana, Iza odczytała zebranym fragment powieści o jeżu Szymonie. Na zakończenie pani Ula przeprowadziła zgaduj zgadulę, w której poprawne odpowiedzi nagradzane były kolorowankami z różnymi zwierzętami występującymi w książce. Kto był obecny, to już wie, ile może ważyć gniazdo bociana i ile igieł ma jeż. Kto przegapił spotkanie, niech żałuje. Na pocieszenie informujemy, że autorka podarowała egzemplarz autorski wraz z dedykacją do szkolnej biblioteczki.

Duży sukces plastyczny uczniów klasy I-II Gimnazjum

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy I-II Gimnazjum wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym, którego przedmiotem było wykonanie plakatu na temat "Razem w Europie". Patronatem konkursu był Dyrektor SOSW im. W. Kikolskiego w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Międzynarodowej i Mędzykulturowej Wymiany "ANAWOJ". Celem realizacji zadań konkursowych było, oprócz rozwijania aktywności twórczej i zainteresowań młodzieży, kształtowanie świadomości młodych ludzi jako obywateli Europy.

I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych zajął Kacper Wojtulewicz, a wyróżnienie otrzymał Mateusz Judycki.

Prace zostały wykonane pod opieką pani Bożeny Łukaszewicz.

Gratulujemy!!!

KACPER WOJTULEWICZ                                                                               MATEUSZ JUDYCKI

 

INNE PRACE UCZNIÓW

MICHAŁ MILKIEWICZ

KARINA KARWOWSKA

KATARZYNA KUKLICZ

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO

Email Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum nr 5 Specjalnego odnieśli sukcesy w Konkursie plastyczno - literackim skierowanym do szkół z terenu

województwa podlaskiego, których Patronem jest Św. Jan Paweł II.

Celem konkursu była integracja uczniów i nauczycieli wokół przesłania płynącego  z nauczania Św. Jana Pawła II.

W części literackiej „List do patrona mojej szkoły - Św. Jana Pawła II”

II miejsce zajął uczeń Pani Urszuli Sieńkowskiej – Cioch – Sebastian Malinowski.

W części plastycznej „Św. Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”

I  miejsce uzyskał uczeń klasy I – Mateusz Judycki,

a wyróżnienie - Kacper Wojtulewicz, którzy wykonali prace pod kierunkiem

Pani Bożeny Łukaszewicz.Święto Konstytucji 3 Maja

Email Drukuj PDF

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Najpierw zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Potem Iza Goliczewska przeczytała krótką informację o konstytucji. Następnie przemawiał pan dyrektor. Po wyjściu pocztu zaczęła się część artystyczna. W tej części wystąpili z recytacją wierszy: Karina Karwowska i Mateusz Judycki. Potem był gwóźdź programu - rozmowa z zespołem ekspertów ze szkoły społecznej, którzy przybliżyli nam historię Konstytucji 3 Maja i okoliczności jej powstania. Rozmowę prowadzili: lza Goliczewska i Sebastian Malinowski. To była ciekawa rozmowa. Potem widownia rozwiązała krzyżówkę. Po niej trzy zespoły złożone z uczniów z naszej szkoły i zaproszonych gości układały puzzle związane z tematem Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie Sandra Przyłucka z Weroniką Kamińską rozdały wszystkim uczniom pamiątkowe kolorowanki przy akompaniamencie piosenki o majowej jutrzence.

Tekst ułożyły: Weronika Kamińska, Sandra Przyłucka i pani Ula Cioch

 


Z wizytą

Email Drukuj PDF

Klasa II-III gimnazjum w piątek 24 marca br kolejny raz gościła w pracowni papieru czerpanego. Dzięki uprzejmości i pomocy pani Eli Barwickiej udało nam się zrobić kilka pięknych pisanek wielkanocnych i odkryć kilka tajników pracy z papierem czerpanym.
Bardzo nam się podobało w tej pracowni. Liczymy na to, że jeszcze raz uda nam się wprosić ;)


p. U. Cioch

Strona 1 z 14