• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Wizyta w Starostwie Powiatowym w Augustowie

Email Drukuj PDF

Dnia 4 stycznia 2018 roku byliśmy w Starostwie Powiatowym w Augustowie. Przywitała nas pani Katarzyna Beata Sturgulewska. Pani Katarzyna jest wicestarostą. Opowiedziała nam o zasadach funkcjonowania urzędu i o tym, kto czym  się w nim zajmuje. Pokazała Wydział Komunikacji i Transportu, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Wydział Architektury i Budownictwa. Zaprowadziła do sekretariatu, gdzie składa się wszystkie pisma i podania. Pani sekretarka otworzyła przy nas kopertę ze starymi tablicami rejestracyjnymi. Pani starosta pokazała nam herb starostwa i podarowała wizytówki urzędu oraz torbę słodkich upominków. Od dziś wiemy już, co można załatwić w tym urzędzie.

klasa I-II i IIIa

Świąteczne spotkania

Email Drukuj PDF

15 grudnia 2017 r. byliśmy w DPS Augustów z mikołajkowym przedstawieniem. To już nasza tradycja, że przed świętami pokazujemy tam jakąś inscenizację. W tym roku była to "Grudniowa noc". Dziewczynkom i paniom ten występ się bardzo spodobał.  Po powrocie do szkoły znowu występowaliśmy dla uczniów szkoły podstawowej. Potem razem rozwiązaliśmy krzyżówkę.
Bardzo dziękujemy dla wszystkich, którzy nam pomagali w tej inscenizacji!!!
Wesołych Świąt!

Klasa I-II SPDP

Wizyta specjalistki od renowacji mebli

Email Drukuj PDF

14 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole panią Marię Leończuk. Pani Maria zajmuje się renowacją zabytkowych mebli: krzeseł, stołów, szafek itp. Opowiadała nam o swojej pracy. Pokazywała nam krzesła i płaskorzeźby do mebli. Mówiła nam o cechach, jakie powinien mieć pracownik, który zajmuje się renowacją zabytkowych mebli. Nie każdy do tego się nadaje. Trzeba być bardzo uważnym, cierpliwym, pracowitym i zdolnym manualnie. Oprócz tego trzeba mieć wiedzę o historii mebli.
To spotkanie było bardzo interesujące i zapoczątkowało cykl spotkań szkoły przysposabiającej do pracy z różnymi pracodawcami.
Klasa I-II SPDP

Andrzejki w Zespole Szkół Specjalnych

Email Drukuj PDF

30.11.2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniły się do tego wolontariuszki z OHP w Augustowie, które przygotowały różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych przepowiedni. Młodzież gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowała inscenizację „Andrzejkowe wróżby”. Przedstawienie wprowadziło widzów w atmosferę zabawy oraz przybliżyło tradycje andrzejkowe. Atrakcją dyskoteki był układ taneczny wykonany przez wolontariuszki. Całą imprezę uświetniała muzyka oraz poczęstunek. Uczniowie wraz z wolontariuszkami bardzo chętnie zajmowali miejsce na parkiecie. Gdy impreza dobiegła końca wszyscy zgodnie orzekli, iż nie mogą doczekać się kolejnego balu!

p. Katarzyna Niedźwiecka

W bibliotece

Email Drukuj PDF

Dzisiaj czyli 24.11.2017r. byliśmy w bibliotece miejskiej w Augustowie. Wzięliśmy udział w przeglądzie recytatorskim z okazji Dnia Misia. Występowaliśmy jako prezent dla maluchów z przedszkoli, które brały udział w konkursie. Przedstawiliśmy trzy króciutkie etiudy teatralne. Sandra, Iza i Sebastian recytowali wiersze:  Niedźwiedzia J. Brzechwy, Pożegnalną wizytę H. Shayerowej i Piosenkę niedźwiedzia w owsie Helviego Jurissona.

Ela, Anita, Kasia wspomagały swoje koleżanki i kolegę w rolach drugoplanowych. Widownia doceniła nasz wysiłek i nagrodziła gromkimi brawami. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie z panią Krysią i klasą gimnazjalną, która również wzięła udział w przeglądzie w roli widowni.

Klasa I-II SPdP

Strona 1 z 26