• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

Andrzejki w Zespole Szkół Specjalnych

Email Drukuj PDF

30.11.2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczyniły się do tego wolontariuszki z OHP w Augustowie, które przygotowały różnorodne wróżby. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych przepowiedni. Młodzież gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowała inscenizację „Andrzejkowe wróżby”. Przedstawienie wprowadziło widzów w atmosferę zabawy oraz przybliżyło tradycje andrzejkowe. Atrakcją dyskoteki był układ taneczny wykonany przez wolontariuszki. Całą imprezę uświetniała muzyka oraz poczęstunek. Uczniowie wraz z wolontariuszkami bardzo chętnie zajmowali miejsce na parkiecie. Gdy impreza dobiegła końca wszyscy zgodnie orzekli, iż nie mogą doczekać się kolejnego balu!

p. Katarzyna Niedźwiecka

W bibliotece

Email Drukuj PDF

Dzisiaj czyli 24.11.2017r. byliśmy w bibliotece miejskiej w Augustowie. Wzięliśmy udział w przeglądzie recytatorskim z okazji Dnia Misia. Występowaliśmy jako prezent dla maluchów z przedszkoli, które brały udział w konkursie. Przedstawiliśmy trzy króciutkie etiudy teatralne. Sandra, Iza i Sebastian recytowali wiersze:  Niedźwiedzia J. Brzechwy, Pożegnalną wizytę H. Shayerowej i Piosenkę niedźwiedzia w owsie Helviego Jurissona.

Ela, Anita, Kasia wspomagały swoje koleżanki i kolegę w rolach drugoplanowych. Widownia doceniła nasz wysiłek i nagrodziła gromkimi brawami. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie z panią Krysią i klasą gimnazjalną, która również wzięła udział w przeglądzie w roli widowni.

Klasa I-II SPdP

Z wizytą w PCPR

Email Drukuj PDF

16. 11. 2017 roku wszystkie klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy naszego zespołu szkół odwiedziły Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie. Instytucja ta mieści się na ulicy Młyńskiej 52. Przyjęły nas dwie panie. Dorota Polkowska opowiedziała nam o swoim miejscu pracy czyli o dziale pomocy osobom z niepełnosprawnościami, a Monika Pacuk wytłumaczyła na czym polega pomoc rodzinom zastępczym. Dowiedzieliśmy się też w PCPR, że można tu skorzystać z pomocy psychologa i radcy prawnego całkowicie za darmo. Nasza wycieczka była pierwszą z cyklu wycieczek, podczas których będziemy poznawać różne instytucje w Augustowie.

Najważniejsza współpraca…

Email Drukuj PDF

Podczas zajęć z przysposobienia do pracy w klasie I – II zaproponowałam uczniom realizację zadania na rzecz uczniów klas najmłodszych. Poprosiłam o wspólne przygotowanie książki do czytania włączającego pt. „Przygody Misia Okruszka”. Starszaki przyjęli propozycję z aplauzem. Wybraliśmy się do „maluchów”  aby się z nimi zapoznać oraz przekazać informację o przygotowywanej niespodziance…

Zabraliśmy się do realizacji zadania. W ciągu trzech godzin: pocięliśmy karty, nakleiliśmy naklejki, zalaminowaliśmy wszystkie elementy a potem je wycięliśmy i nakleiliśmy rzepy. Efekt fantastyczny!

Na tym nie koniec zadania – poszliśmy do naszych milusińskich – i wspólnie przeczytaliśmy przygotowaną książkę. Przez kilka kolejnych zajęć – wspólne czytanie przygód – było najchętniej wybieranym zajęciem moich uczniów!!!

Dziękujemy!!!

Uczniowie kl. I–II–III szkoły podstawowej

KOŁO KOMUNIKACYJNO-DROGOWE

Email Drukuj PDF

Działalność Koła komunikacyjno-drogowego (w ramach zajęć pozalekcyjnych) w bieżącym roku szkolnym polegała głównie na przygotowaniu uczniów do zdobycia karty rowerowej. Podczas zajęć uczniowie poznawali przepisy i znaki drogowe dotyczące pieszych i rowerzystów. Poznali też zasady bezpieczeństwa dotyczące pasażerów w różnych środkach komunikacji.

Kilka zajęć poświęconych było zdobyciu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć te umiejętności wspólnie z ratownikami straży pożarnej, którzy uczestniczyli w zajęciach otwartych i chętnie dzielili się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami.

Ponadto gimnazjaliści mieli możliwość poszerzyć swoje wiadomości z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego podczas spotkań z policjantami z Wydziału Ruch Drogowego KPP.

Swój pierwszy sprawdzian wiadomości i umiejętności zaliczyli w Miasteczku Ruchu Drogowego w Suwałkach. Egzamin na kartę rowerową pod baczny okiem p. policjantów z drogówki wypadł również pomyślnie. Pięciu gimnazjalistów: Katarzyna K., Michał M., Mateusz J., Kacper W. i Sebastian M. zdobyli kartę rowerową. Gratulujemy!

Dodatkowo w ramach działalności koła trzech uczniów ze szkoły przysposabiającej do pracy zostało przygotowanych do udziału w Wojewódzkim Turnieju Ruchu Drogowego w Białymstoku. Udział w turnieju zakończył się sukcesem naszych uczniów: I miejsce zajął Hubert Chilicki, a II miejsce Krzysztof Rutkowski. Klaudia Motybel zajęła III miejsce w testach, a V w ogólnej klasyfikacji, co też jest dużym sukcesem, gdyż w Turnieju wzięło udział ponad 40 uczestników. Serdecznie dziękujemy ratownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie i funkcjonariuszom policji KPP za owocną współpracę.

p. Elżbieta Barwicka


Strona 1 z 26