• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

Wizyta w Starostwie Powiatowym w Augustowie

Email Drukuj PDF

Dnia 4 stycznia 2018 roku byliśmy w Starostwie Powiatowym w Augustowie. Przywitała nas pani Katarzyna Beata Sturgulewska. Pani Katarzyna jest wicestarostą. Opowiedziała nam o zasadach funkcjonowania urzędu i o tym, kto czym  się w nim zajmuje. Pokazała Wydział Komunikacji i Transportu, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Wydział Architektury i Budownictwa. Zaprowadziła do sekretariatu, gdzie składa się wszystkie pisma i podania. Pani sekretarka otworzyła przy nas kopertę ze starymi tablicami rejestracyjnymi. Pani starosta pokazała nam herb starostwa i podarowała wizytówki urzędu oraz torbę słodkich upominków. Od dziś wiemy już, co można załatwić w tym urzędzie.

klasa I-II i IIIa

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Email Drukuj PDF

21 grudnia, w pięknie udekorowanej sali, w świątecznym nastroju spotkała się społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi. Uczniowie przygotowali przedstawienie jasełkowe w konwencji teatru cieni, oprawionego nastrojową muzyką i śpiewem kolęd. Swoim wspaniałym występem stworzyli szczególną atmosferę przybliżając nam tradycję świąt Bożego Narodzenia. Po występie niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja, w biskupim stroju, który przyniósł wszystkim dzieciom prezenty. Upominki wręczyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Studzienicznej. Dziękujemy sponsorom Fundacji „Nasze Pokolenia Augustowiacy” oraz agentowi NAU, panu Andrzejowi Todorskiemu.

Organizatorzy

W okresie świątecznym jasełka wystawialiśmy również na spotkaniu opłatkowym nauczycieli emerytów w restauracji LOGOS, oraz uczniom klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy przyszli pod opieką s. Anny.

Świąteczne spotkania

Email Drukuj PDF

15 grudnia 2017 r. byliśmy w DPS Augustów z mikołajkowym przedstawieniem. To już nasza tradycja, że przed świętami pokazujemy tam jakąś inscenizację. W tym roku była to "Grudniowa noc". Dziewczynkom i paniom ten występ się bardzo spodobał.  Po powrocie do szkoły znowu występowaliśmy dla uczniów szkoły podstawowej. Potem razem rozwiązaliśmy krzyżówkę.
Bardzo dziękujemy dla wszystkich, którzy nam pomagali w tej inscenizacji!!!
Wesołych Świąt!

Klasa I-II SPDP

Wizyta specjalistki od renowacji mebli

Email Drukuj PDF

14 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole panią Marię Leończuk. Pani Maria zajmuje się renowacją zabytkowych mebli: krzeseł, stołów, szafek itp. Opowiadała nam o swojej pracy. Pokazywała nam krzesła i płaskorzeźby do mebli. Mówiła nam o cechach, jakie powinien mieć pracownik, który zajmuje się renowacją zabytkowych mebli. Nie każdy do tego się nadaje. Trzeba być bardzo uważnym, cierpliwym, pracowitym i zdolnym manualnie. Oprócz tego trzeba mieć wiedzę o historii mebli.
To spotkanie było bardzo interesujące i zapoczątkowało cykl spotkań szkoły przysposabiającej do pracy z różnymi pracodawcami.
Klasa I-II SPDP

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 04.12.2017r. w auli Augustowskiego Centrum Edukacyjnego obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami uroczystości byli: Zespół Szkół Specjalnych z  nauczycielami i panem dyrektorem Romanem Krzyżopolskim na czele, Warsztat Terapii Zajęciowej z panią dyrektor Małgorzatą Jarmoszko i Środowiskowy Dom Samopomocy z panią dyrektor Małgorzatą Cieślukowską. Wzięły w niej udział placówki zrzeszające osoby niepełnosprawne z Augustowa, Białegostoku, Grajewa oraz Suwałk. Był to dzień pełen atrakcji dla osób, które na co dzień muszą borykać się ze swoją niepełnosprawnością. Organizatorzy postarali się, aby atrakcje przygotowane na ten dzień dostarczyły uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i pozwoliły im choć na chwilę zapomnieć o trudach i przeciwnościach z jakimi muszą się oni zmagać w codziennym życiu. Z przyjemnością można było obejrzeć krótki film, w którym aktorkami były osoby z głębokim stopniem niepełnosprawności intelektualnej. Międzynarodowego charakteru dodały imprezie pozdrowienia, przesłane wszystkim uczestnikom przez dzieci niepełnosprawne z Berlina. Wspaniałe występy przedstawicieli placówek, ukazywały jak wartościowi są to ludzie i jakie mają wyjątkowe zdolności. Przerwa na poczęstunek była między innymi okazją do integracji, wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości. Niezapomnianych wrażeń dostarczył  występ zespołu Tomasza Niecika, który z wielką przyjemnością wystąpił przed tak wspaniałą publicznością. Tomasz Niecikowski z entuzjazmem przyjął zaproszenie na tę imprezę i zaproponował, że wystąpi charytatywnie. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Augustowskiego pan Jarosław Szlaszyński, patronat medialny Radio5. Dzień tylu atrakcji był możliwy dzięki wspaniałym ludziom dobrej woli, którzy wspierali organizatorów, byli to: pani Joanna Klepacka- Klepaccy Biuro Nieruchomości, pan Stanisław Niedźwiecki – Firma BUD-REM, pan Piotr Nowak-firma ZRDiM EKODROM,  pan Antoni Dębowski Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Specjalnych ,,Wśród Nas”, oraz Augustowskie Centrum Edukacyjne. Malujące się na twarzach uczestników radość i szczęście pokazują iż warto jest podejmować takie przedsięwzięcia. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, serce, dobre słowo i wspólne świętowanie.

 

 


Strona 2 z 96