• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

W bibliotece

Email Drukuj PDF

Dzisiaj czyli 24.11.2017r. byliśmy w bibliotece miejskiej w Augustowie. Wzięliśmy udział w przeglądzie recytatorskim z okazji Dnia Misia. Występowaliśmy jako prezent dla maluchów z przedszkoli, które brały udział w konkursie. Przedstawiliśmy trzy króciutkie etiudy teatralne. Sandra, Iza i Sebastian recytowali wiersze:  Niedźwiedzia J. Brzechwy, Pożegnalną wizytę H. Shayerowej i Piosenkę niedźwiedzia w owsie Helviego Jurissona.

Ela, Anita, Kasia wspomagały swoje koleżanki i kolegę w rolach drugoplanowych. Widownia doceniła nasz wysiłek i nagrodziła gromkimi brawami. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie z panią Krysią i klasą gimnazjalną, która również wzięła udział w przeglądzie w roli widowni.

Klasa I-II SPdP

Festiwal Gorących Serc w Grajewie

Email Drukuj PDF

W ramach realizacji projektu Kompleksowy program rozwoju Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie, współfinansowanego ze środków UE, w zakresie realizacji działania „Muzykoterapia”, realizowane są zajęcia muzyczno- taneczne oraz zaplanowane wyjazdy na przeglądy artystyczne. Celem zajęć z muzykoterapii jest min.: rozwijanie umiejętności tanecznych, rozwijanie kreatywności, wyrażanie emocji ruchem, wyrabianie umiejętności współpracy w grupie, wdrażanie do roli odbiorcy i twórcy kultury.

W dniu 15 listopada 2017 r. zespół muzyczno-taneczny „Arabeska” wziął udział w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Mam talent” w ramach XIV już Festiwalu Gorących Serc, organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie Szkoła Nasza Szansą w Grajewie. Wśród wielu ciekawych występów artystycznych mięliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności w dwóch tańcach w kręgu tj. „Taniec Powitalny” i „Cygańska dziewczyna”. Integracji społecznej wszystkich uczestników imprezy sprzyjała miła atmosfera, muzyka, śpiew. Na zakończenie występu, ku uciesze wszystkich, otrzymaliśmy ciekawe nagrody oraz dyplom pamiątkowy. W ramach naszych zajęć z Muzykoterapii będziemy pilnie przygotowywać się do kolejnych występów artystycznych.

Iwona Bagińska, Ewa Poważa

 

NASZE KOLEJNE WARSZTATY TANECZNE

Email Drukuj PDF

W dniach  6-10.11.2017 r. uczestnicy zespołu tanecznego „Arabeska” reprezentujący uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie wraz z opiekunami, wzięli udział w warsztatach tanecznych
„…w kręgu tańca 2017…” w Popowie Letnisko k/Wyszkowa. W zgrupowaniu oprócz naszej grupy uczestniczyła jeszcze młodzież z 3 innych miast tj.: Częstochowy, Miastka i Leżajska.
Uczestnicy mieli okazję uczyć się tańców w kręgu, tańca hiszpańskiego
-latino z elementami flamenco oraz polskich tańców narodowych i ludowych. Na zakończenie były zorganizowane pokazy z prezentacjami z prowadzonych przez artystów i specjalistów warsztatów. Dzięki spotkaniom z artystami, tancerzami, specjalistami i praktycznym próbom tanecznym, młodzież nasza miała możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, własną ekspresją ruchu i emocji. Uczestnicy poznawali nowe sposoby ruchu i koordynacji ciała, wyrażania swoich emocji na tle współpracującej grupy dzięki przygotowaniom i osobistym udziale w pokazie. Ważnym elementem pobytu okazały się codzienne wieczorne spotkania integracyjne z muzyką, które wniosły ze sobą na dłuższy czas nowe, niezapomniane wrażenia, i przeżycia.

Iwona Bagińska, Ewa Poważa

 

 

 

 

OGŁOSZENIE - ZMIANA TERMINU POSIEDZENIA RADY PEDAGOGICZNEJ

Email Drukuj PDF

UWAGA !!!

 

POSIEDZENIE RADY PEDAGOGICZNEJ ODBĘDZIE SIĘ

27 LISTOPADA 2017 (PONIEDZIAŁEK)

O GODZ. 15.30.

 

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie

Roman Krzyżopolski

Z wizytą w PCPR

Email Drukuj PDF

16. 11. 2017 roku wszystkie klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy naszego zespołu szkół odwiedziły Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Augustowie. Instytucja ta mieści się na ulicy Młyńskiej 52. Przyjęły nas dwie panie. Dorota Polkowska opowiedziała nam o swoim miejscu pracy czyli o dziale pomocy osobom z niepełnosprawnościami, a Monika Pacuk wytłumaczyła na czym polega pomoc rodzinom zastępczym. Dowiedzieliśmy się też w PCPR, że można tu skorzystać z pomocy psychologa i radcy prawnego całkowicie za darmo. Nasza wycieczka była pierwszą z cyklu wycieczek, podczas których będziemy poznawać różne instytucje w Augustowie.

Strona 2 z 94