• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

ZAPRASZAMY!

Email Drukuj PDF

 

Czytamy, czytamy, czytamy..

Email Drukuj PDF

W ramach XIV edycji programu Tydzień Bibliotek, 11.05.2017r. zaprosiliśmy społeczność szkolną na lekcję otwartą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w naszym mieście. Celem naszym było podkreślenie roli biblioteki i czytania w poprawie jakości naszego życia, edukacji, poznanie zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką oraz poszerzenie kontaktów społecznych i kształtowanie umiejętności wychowawczych. Wspólnie uczyliśmy się i bawiliśmy się w gronie uczniów szkoły podstawowej, zespołów rewalidacyjno-wychowawczych i nauczania indywidualnego czytając „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Różnorodność  przygotowanych  treści zajęć uaktywniła wszystkich uczestników zgodnie z ich możliwościami  i zainteresowaniami. Lekcja pozwoliła na aktywne obcowanie z książką i spotkanie koleżeńskie.

p. I.Bagińska, p. H.Szulewska

Dnia  24.04.2017r. odwiedziły nas uczennice Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1, z  kl. VI F z wychowawczynią p. Elą Kierklo. Powodem spotkania było wzajemne poznanie się przy wspólnym czytaniu bajki „Kopciuszek” oraz zaprezentowanie jej w przygotowanej żartobliwej interpretacji „Kopciuszek na wesoło”. Występ kabaretu zgromadził całą społeczność naszej szkoły.

Spotkanie było dobrą okazją do poznania nowych osób, kontaktu z kulturą i czasem utrwalania poprawnych zachowań społecznych.

p. H. Szulewska

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNO - LITERACKIEGO

Email Drukuj PDF

Uczniowie Gimnazjum nr 5 Specjalnego odnieśli sukcesy w Konkursie plastyczno - literackim skierowanym do szkół z terenu

województwa podlaskiego, których Patronem jest Św. Jan Paweł II.

Celem konkursu była integracja uczniów i nauczycieli wokół przesłania płynącego  z nauczania Św. Jana Pawła II.

W części literackiej „List do patrona mojej szkoły - Św. Jana Pawła II”

II miejsce zajął uczeń Pani Urszuli Sieńkowskiej – Cioch – Sebastian Malinowski.

W części plastycznej „Św. Jan Paweł II w harmonii z przyrodą”

I  miejsce uzyskał uczeń klasy I – Mateusz Judycki,

a wyróżnienie - Kacper Wojtulewicz, którzy wykonali prace pod kierunkiem

Pani Bożeny Łukaszewicz.XIII ZJAZD PODLASKIEJ RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II

Email Drukuj PDF

„Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd..."

Jan Paweł II

 

11 maja 2017 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Surażu odbył się XIII Zjazd Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, w którym uczestniczyła delegacja naszej szkoły w osobach: dyrektor p. Roman Krzyżopolski, wicedyrektor p. Bożenna Łukaszewicz, poczet sztandarowy i opiekunowie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego w kościele p.w. Bożego Ciała w Surażu. Po mszy św. nastąpił przemarsz mażoretek, orkiestry dętej i 34 pocztów sztandarowych ulicami miasta do budynku szkoły. W murach szkoły uczestników zjazdu przywitała dyrektor szkoły. Zgromadzeni  obejrzeli interesującą i pouczającą część artystyczną w wykonaniu uczniów. Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatom konkursu plastyczno - literackiego. Z naszej szkoły nagrody otrzymali: Mateusz Judycki, Kacper Wojtulewicz i Sebastian Malinowski. Spotkanie zakończyło się występem mażoretek i pysznym poczęstunkiem.

p. Agnieszka Sobota, p. Joanna Bienasz


100 LAT… NASZYM JUBILATOM !!!

Email Drukuj PDF

Prawidłowe relacje i zachowania - społecznie akceptowane, stanowią priorytet w pracy wychowawczej naszej szkoły. Pożądaną formą kształtowania oczekiwanych postaw jest umiejętne aranżowanie sytuacji  wiarygodnych i rzeczywistych – spójnych z okolicznościami środowiska domowego i społecznego. Uroczyste obchody urodzin naszych uczniów, to dzień, który sprzyja celebrowaniu Ich święta – to dzień, w którym Jubilat jest gospodarzem przyjęcia!

Poprzez trening umiejętności społecznych (TUS) takie kompetencje nabywają nasi uczniowie.

Marta i Tomek byli gospodarzami czwartkowego przyjęcia – obchodzili urodziny!!! W takim dniu cała społeczność szkolna doskonali formułę składania życzeń – jak też dziękowania za nie!

Następnie wspólnie nakryliśmy imprezową zastawę stołową do przygotowanego przez Rodziców poczęstunku. Nasi Jubilaci – wtykali w tort odpowiednią ilość świeczek, które z aprobatą  zostały zdmuchnięte.

Kolejną umiejętnością społeczną jest krojenie oraz podawanie gościom porcji pysznego tortu – pamiętając oczywiście o zwrotach grzecznościowych!

Zaplanowaliśmy również czas na swobodną zabawę oraz wykonanie urodzinowych kart, podsumowując wszystkie wzorowe zachowania.

Naszym bohaterom dnia

życzymy uśmiechu, radości i wszystkiego najlepszego!!!

 

Uczniowie klasy I – II – III

Wychowawczyni B. Augustynowicz

Strona 10 z 94