• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

Spotkanie z autorką

Email Drukuj PDF

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w naszej szkole odbyło się zwykłe - niezwykłe spotkanie autorskie. Pani Ula Sieńkowska - Cioch przedstawiła na nim swój debiut literacki czyli książkę pod tytułem „Przygody jeża Szymona”. Spotkanie z autorką zaczęło się od wywiadu, który przeprowadzili z nią uczniowie gimnazjum. Wcześniej w klasie zastanawiali się, co ich interesuje, jeśli chodzi o treść książki, proces jej wydania, a także pracę samego pisarza. Na spotkaniu zaś, na którym pojawili się również wszyscy uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy, wzięli świeżo upieczoną autorkę w krzyżowy ogień pytań. Po wywiadzie przeprowadzonym przez Izę i Sebastiana, Iza odczytała zebranym fragment powieści o jeżu Szymonie. Na zakończenie pani Ula przeprowadziła zgaduj zgadulę, w której poprawne odpowiedzi nagradzane były kolorowankami z różnymi zwierzętami występującymi w książce. Kto był obecny, to już wie, ile może ważyć gniazdo bociana i ile igieł ma jeż. Kto przegapił spotkanie, niech żałuje. Na pocieszenie informujemy, że autorka podarowała egzemplarz autorski wraz z dedykacją do szkolnej biblioteczki.

Dzień Dziecka

Email Drukuj PDF

1 czerwca bieżącego roku wszystkie dzieci małe i duże z naszego zespołu szkół czekał dzień pełen atrakcyjnych niespodzianek. Po zebraniu się w budynku w Al. K. Wyszyńskiego wyruszyliśmy do portu żeglugi, gdzie już czekała na nas jednostka pływająca w postaci statku „Sajno”. Po wejściu na pokład i rozlokowaniu się w różnych jego miejscach (ze względu na wietrzną i deszczową aurę większość pasażerów znalazła się szybko w jego dolnych częściach) wyruszyliśmy w rejs. Pomimo niepogody humory wszystkim dopisywały wyśmienite, a w czasie śluzowania liczni śmiałkowie odważyli się wyjść na dziób statku, by podziwiać myśl inżynierską budowniczych Kanału Augustowskiego. Podróż do Studzienicznej minęła bardzo szybko. Tam zostaliśmy przyjęci w niezwykle gościnne progi Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które razem z Zespołem Szkół Specjalnych organizowało całą imprezę. Pobyt w DPS rozpoczęliśmy prezentacją teatralną „Kwiat paproci” w wykonaniu uczniów gimnazjum. Potem mieszkanki DPS Studzieniczna zaprezentowały swój pokaz taneczny. Oba występy zostały ciepło przyjęte przez publiczność, która nie szczędziła oklasków. Następnie wszyscy mali i duzi ruszyli w tany w rytm przebojów wybieranych przez naszego ulubionego DJ-a. W przerwie tańców odbył się krzepiący i baaardzo smaczny posiłek. Nikomu nie chciało się opuszczać gościnnych progów DPS Studzieniczna, zwłaszcza tak „prozaicznym” środkiem transportu jak autobus. Tym serdeczniej dziękujemy Panu Staroście i Zarządowi Powiatu Augustowskiego za dofinansowanie rejsu statkiem do Studzienicznej.

p. Urszula Sieńkowska-Cioch

WIEŚCI Z NAUCZANIA INDYWIDUALNEGO!!!

Email Drukuj PDF

Za nami kolejny rok nauki. Wiosna pobudza nas wszystkich do działania. Tak jak w całej szkole u Tomasza działo się też bardzo dużo. Tomek wraz ze swoją panią są bardzo aktywni i mobilni, nie obce są dla nich podróże. Te najbliższe i najczęstsze autobusami komunikacji miejskiej pozwoliły na to, że Tomasz był aktywnym uczestnikiem wielu imprez integracyjnych. Brał udział w MATP w Białymstoku oraz naszym wewnątrzszkolnym. Był obecny na koncercie w Szkole Muzycznej. Jeszcze w maju uczestniczył w lekcji otwartej w Bibliotece Miejskiej gdzie miał okazję do spotkania się ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkoły podstawowej. Uczestniczył w imprezie z okazji Dnia Rodzica/Opiekuna, w  Dniu Dziecka w Studzienicznej.  Myślę, że był nieco zdziwiony, kiedy osobiście mógł uczestniczyć w zakupie obuwia, naprawdę wykazał się dużą cierpliwością i zrozumieniem. Poprzez wycieczki ciągle nie przestaje podróżować po swojej najbliższej okolicy.

Monika natomiast przypominała i poznawała swoje dalsze i bliższe okolice zamieszkania poprzez wiosenne wycieczki. Podczas zajęć w domu aktywnie uczestniczyła w zajęciach ruchowych,  muzycznych (które uwielbia), na miarę swoich możliwości brała udział w pracach plastycznych, często przysłuchiwała się czytanym tekstom bajek, wierszy opowiadań, które zresztą bardzo lubi. W związku z tym w  najbliższym czasie planujemy jeszcze odwiedzić Bibliotekę Miejską.

p. Iwona Bagińska

„Nasza Kolorowa Nutka”

Email Drukuj PDF

18 maja już po raz 21 odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 w Suwałkach Festiwal Piosenki „Złota Nutka”. I my też tam byliśmy. Tym razem postanowiliśmy zaprezentować umiejętności taneczne. Naszą szkołę reprezentował zespół taneczny „Arabeska” czyli: Iza, Klaudia, Karolina, Michał, Mateusz R. i Mateusz J., w formacji tanecznej hip-hop, do utworu „ Space jam”. W sumie odbyło się 17 bardzo różnorodnych prezentacji. Spotkanie umożliwiło zaprezentowanie na scenie swoich talentów i umiejętności przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną, było też okazją do wspólnej zabawy i integracji. Cieszymy się bardzo z naszej „Kolorowej Nutki”, a także z udziału w tego typu imprezie i już teraz planujemy, co będziemy mogli zaprezentować za rok.

Opiekunowie:
p. Iwona Bagińska, p. Ewa Poważa


DZIŚ DZIEŃ DZIECKA!

Email Drukuj PDF

 

AUTORZY: UCZNIOWIE KLASY I-II GIMNAZJUM

Strona 8 z 94