• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

Rozpoczynamy rok szkolny 2017/2018

Email Drukuj PDF

 

OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

 

AKTYWNY WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Email Drukuj PDF

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie  podczas tegorocznych wakacji spędzili dwa tygodnie nad Morzem Bałtyckim. Kolonie zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” przy współpracy z dyrektorem szkoły p. Romanem Krzyżopolskim. Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu finansowemu  Burmistrza Miasta Gminy Augustów. Była to realizacja zadania publicznego „Aktywni nad morzem” w ramach konkursu miejskiego „Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży – wypoczynek letni”.

Wspaniała, słoneczna pogoda pozwoliła na codzienne korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych.  Była to też okazja do rozwijania swojej kreatywności podczas budowania rzeźb z piasku, zbierania darów morza z których później powstawały łapacze snów, zamki, morska biżuteria itp. Aktywność ruchowa,  zabawy  integracyjne, wdychanie powietrza nasyconego jodem, spacery nad morzem o zachodzie słońca, pozwoliły na podniesienie sprawności psychofizycznej naszych podopiecznych. Program wyjazdu zawierał chrzest kolonijny, dyskoteki, zajęcia rozwijające kreatywność, karaoke, ruchową zabawę integracyjną „Piegus”, bal przebierańców.

Uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta – zwiedzili ZOO, Akwarium Gdyńskie, Katedrę w Oliwie, pospacerowali sopockim molo. Zwiedzili również Zamek w Malborku i mieli niesamowitą okazję zobaczyć spektakl „Światło i dźwięk” w krzyżackich murach. Swoją wiedzę i kondycję fizyczną budowali aktywnie zwiedzając Park Dinozaurów w Malborku i korzystając z parku linowego. W Sztutowie poznali historię obozu koncentracyjnego. Kolejną atrakcją było spotkanie z egzotycznymi zwierzętami podczas lekcji przyrodniczej. Wizyta Lata z Radiem w Stegnie wzbogaciła wyjazd w muzyczne doznania poprzez udział w koncercie Golec uOrkiestra.

Pobyt nad morzem pozwolił kolonistom na podniesie poziomu poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Uczestnicy rozwinęli samodzielność w kontaktach międzyludzkich, samoobsłudze, podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, poradzili sobie podczas długiej rozłąki z bliskimi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie wypoczynku naszym podopiecznym na najwyższym poziomie, który pozostawił wspaniałe wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół

Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” w Augustowie

OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

Augustów, 17.08.2017r.

 

Zarządzenie nr 30/2017

Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie

w sprawie posiedzenia Rady Pedagogicznej.

 

Na podstawie  art. 40 ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty  (Dz. U. z 2016r. poz. 1379 z późn. zm.)  i  § 9 ust. 9 i § 10 ust. 1 Regulaminu Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie (załącznik nr 1 do uchwały Rady Pedagogicznej nr 13/08/09 z dnia 2008r.)

zarządzam, co następuje:

§ 1. Dnia 23 sierpnia 2017r. o godzinie 1100 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

§ 2. Proponowany porządek zebrania:

  1. Zaopiniowanie zmian do arkusza organizacji Zespołu Szkół Specjalnych w roku szkolnym 2017/2018.
  2. Przydział stałych i dodatkowych czynności nauczycielom. Powołanie zespołów Rady Pedagogicznej.
  3. Kalendarz imprez szkolnych.
  4. Przyjęcie harmonogramu Rad Pedagogicznych.
  5. Bezpieczeństwo i higieniczne warunki nauki, wychowania i opieki w roku szkolnym 2017/2018.
  6. Zmiany w prawie oświatowym.
  7. Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.
  8. Sprawy różne.

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Powiatowa uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

23 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie odbyła się Powiatowa Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017.

Galę zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Augustowskiego, pan Jarosław Szlaszyński oraz Wicestarosta Powiatu Augustowskiego, pani Katarzyna Beata Sturgulewska.

Tego dnia rozdane zostały dyplomy i podziękowania uczniom za pracę, odniesione sukcesy i wzorową frekwencję, podziękowania rodzicom za całoroczną współpracę i pomoc w organizacji działań.

Przyznano także zaproszonym gościom zaszczytny medal „Przyjaciel Zespołu Szkół Specjalnych”. Za wieloletnie wspieranie działalności placówki odznaczenia otrzymali: Państwo Izabela i Wiesław Piaseccy, pani Joanna Denert, nauczyciel Zespołu Szkół Społecznych w Augustowie oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Augustowie, pan Tomasz Miezio.

Słowa uznania i podziękowanie za wieloletnią służbę placówce oraz ogromny wkład w wychowanie i edukację uczniów, z rąk Starosty Powiatu Augustowskiego, pana Jarosława Szlaszyńskiego oraz dyrektora szkoły, pana Romana Krzyżopolskiego, otrzymały panie przechodzące na emeryturę: Bożenna Łukaszewicz, Elżbieta Barwicka, Zofia Ciszewska, Teresa Toczyłowska. Medal za zasługi dla Powiatu Augustowskiego otrzymała pani Bożenna Łukaszewicz.

Podziękowania za troskę o dobre imię szkoły, ofiarną pracę na rzecz uczniów, cierpliwość i otwartość w przekazywaniu wiedzy i miłą współpracę przekazała również Rada Rodziców oraz Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Augustowie, pan Jan Dziądziak.

Po pełnej radości i wzruszeń ceremonii, uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

Strona 8 z 96