• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

 

AKTYWNY WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Email Drukuj PDF

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie  podczas tegorocznych wakacji spędzili dwa tygodnie nad Morzem Bałtyckim. Kolonie zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” przy współpracy z dyrektorem szkoły p. Romanem Krzyżopolskim. Wyjazd możliwy był dzięki wsparciu finansowemu  Burmistrza Miasta Gminy Augustów. Była to realizacja zadania publicznego „Aktywni nad morzem” w ramach konkursu miejskiego „Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży – wypoczynek letni”.

Wspaniała, słoneczna pogoda pozwoliła na codzienne korzystanie z kąpieli morskich i słonecznych.  Była to też okazja do rozwijania swojej kreatywności podczas budowania rzeźb z piasku, zbierania darów morza z których później powstawały łapacze snów, zamki, morska biżuteria itp. Aktywność ruchowa,  zabawy  integracyjne, wdychanie powietrza nasyconego jodem, spacery nad morzem o zachodzie słońca, pozwoliły na podniesienie sprawności psychofizycznej naszych podopiecznych. Program wyjazdu zawierał chrzest kolonijny, dyskoteki, zajęcia rozwijające kreatywność, karaoke, ruchową zabawę integracyjną „Piegus”, bal przebierańców.

Uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta – zwiedzili ZOO, Akwarium Gdyńskie, Katedrę w Oliwie, pospacerowali sopockim molo. Zwiedzili również Zamek w Malborku i mieli niesamowitą okazję zobaczyć spektakl „Światło i dźwięk” w krzyżackich murach. Swoją wiedzę i kondycję fizyczną budowali aktywnie zwiedzając Park Dinozaurów w Malborku i korzystając z parku linowego. W Sztutowie poznali historię obozu koncentracyjnego. Kolejną atrakcją było spotkanie z egzotycznymi zwierzętami podczas lekcji przyrodniczej. Wizyta Lata z Radiem w Stegnie wzbogaciła wyjazd w muzyczne doznania poprzez udział w koncercie Golec uOrkiestra.

Pobyt nad morzem pozwolił kolonistom na podniesie poziomu poczucia własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Uczestnicy rozwinęli samodzielność w kontaktach międzyludzkich, samoobsłudze, podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji, poradzili sobie podczas długiej rozłąki z bliskimi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie wypoczynku naszym podopiecznym na najwyższym poziomie, który pozostawił wspaniałe wspomnienia i niezapomniane przeżycia.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół

Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” w Augustowie

OGŁOSZENIE

Email Drukuj PDF

Augustów, 17.08.2017r.

 

Zarządzenie nr 30/2017

Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie

w sprawie posiedzenia Rady Pedagogicznej.

 

Na podstawie  art. 40 ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty  (Dz. U. z 2016r. poz. 1379 z późn. zm.)  i  § 9 ust. 9 i § 10 ust. 1 Regulaminu Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie (załącznik nr 1 do uchwały Rady Pedagogicznej nr 13/08/09 z dnia 2008r.)

zarządzam, co następuje:

§ 1. Dnia 23 sierpnia 2017r. o godzinie 1100 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

§ 2. Proponowany porządek zebrania:

  1. Zaopiniowanie zmian do arkusza organizacji Zespołu Szkół Specjalnych w roku szkolnym 2017/2018.
  2. Przydział stałych i dodatkowych czynności nauczycielom. Powołanie zespołów Rady Pedagogicznej.
  3. Kalendarz imprez szkolnych.
  4. Przyjęcie harmonogramu Rad Pedagogicznych.
  5. Bezpieczeństwo i higieniczne warunki nauki, wychowania i opieki w roku szkolnym 2017/2018.
  6. Zmiany w prawie oświatowym.
  7. Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018.
  8. Sprawy różne.

§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Powiatowa uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

23 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Augustowie odbyła się Powiatowa Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017.

Galę zaszczycili swoją obecnością: Starosta Powiatu Augustowskiego, pan Jarosław Szlaszyński oraz Wicestarosta Powiatu Augustowskiego, pani Katarzyna Beata Sturgulewska.

Tego dnia rozdane zostały dyplomy i podziękowania uczniom za pracę, odniesione sukcesy i wzorową frekwencję, podziękowania rodzicom za całoroczną współpracę i pomoc w organizacji działań.

Przyznano także zaproszonym gościom zaszczytny medal „Przyjaciel Zespołu Szkół Specjalnych”. Za wieloletnie wspieranie działalności placówki odznaczenia otrzymali: Państwo Izabela i Wiesław Piaseccy, pani Joanna Denert, nauczyciel Zespołu Szkół Społecznych w Augustowie oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Augustowie, pan Tomasz Miezio.

Słowa uznania i podziękowanie za wieloletnią służbę placówce oraz ogromny wkład w wychowanie i edukację uczniów, z rąk Starosty Powiatu Augustowskiego, pana Jarosława Szlaszyńskiego oraz dyrektora szkoły, pana Romana Krzyżopolskiego, otrzymały panie przechodzące na emeryturę: Bożenna Łukaszewicz, Elżbieta Barwicka, Zofia Ciszewska, Teresa Toczyłowska. Medal za zasługi dla Powiatu Augustowskiego otrzymała pani Bożenna Łukaszewicz.

Podziękowania za troskę o dobre imię szkoły, ofiarną pracę na rzecz uczniów, cierpliwość i otwartość w przekazywaniu wiedzy i miłą współpracę przekazała również Rada Rodziców oraz Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Augustowie, pan Jan Dziądziak.

Po pełnej radości i wzruszeń ceremonii, uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Email Drukuj PDF

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

KL. IVA

Dominika Formejster i Rafał Harmuszkiewicz -  zajęli II miejsce w  Regionalnym Konkursie Plastycznym „Muzyczne inspiracje”

KL. IV C

- zdobyła I miejsce za szopkę bożonarodzeniową w XVII Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem „Idźcie i głoście” pod patronatem Burmistrza Miasta Augustowa

- I miejsce w konkursie organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury „Przegląd Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej”

- w ogólnoszkolnym konkursie  profilaktycznym – Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie:

I miejsce zajął Damian Mościński, II miejsce - Mateusz Stepka

- VIII Regionalnym Konkursie Plastycznym „Inspiracje muzyczne” w PSM Ist. w Augustowie:  I miejsce Mateusz Stepka,  III miejsce  i nagroda specjalna p. Lilliany Anny Zielińskiej

 

GIMNAZJUM

KL.I-IIG

-II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym ,,Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie" zajął Kacper Wojtulewicz

-wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Tradycje i Obyczaje Polaków" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku  otrzymał Mateusz  Judycki

-K. Karwowska – II miejsce, M. Judycki – III miejsce w konkursie plastycznym „Sto bajek Jana Brzechwy” w Bibliotece Miejskiej w Augustowie

-uczniowie otrzymali wyróżnienie  w konkursie plastycznym ,,Legendy, podania i baśnie Augustowa" zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Augustowie

-nagrodę główną w konkursie plastycznym ,,Św. Jan Paweł II w harmonii z przyrodą" organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Surażu otrzymał Mateusz Judycki,  a Kacper Wojtulewicz - wyróżnienie

-I miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym ,,Razem w Europie" zorg. przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego w B- stoku  zajął Kacper  Wojtulewicz, Mateusz  Judycki otrzymał wyróżnienie

KL.II-IIIG

Z inscenizacją „Kwiat paproci” klasa wzięła udział XV Przeglądzie Grup Teatralnych  Osób Niepełnosprawnych w B-stoku , w III Międzyszkolnym Festiwalu Prac Twórczych w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, gdzie zdobyli wyróżnienie, na rozdaniu nagród w konkursie plastycznym, również zdobyli wyróżnienie za kolaż

W konkursie plastycznym Festiwal Palem - Sandra, Iza i Sebastian zdobyli wyróżnienia, a w konkursie literackim „List do Jana Pawła II” - Sebastian Malinowski zajął II miejsce.

 

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

KL.I-II SSPP

Aleksandra Tyszka  - zajęła I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim „Jan Paweł II-nasz patron”, I miejsce w konkursie plastycznym „Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie”, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Specjalna w VIII Regionalnym Konkursie Plastycznym "Inspiracje Muzyczne"

kl. II-IIIa

- w konkursie plastycznym "Moje bezpieczeństwo zależy ode mnie": II miejsce – Sylwia Palczewska, III miejsce – Natalia Buławko,

-w konkursie recytatorskim ,,Jan Paweł II-Nasz Patron: II miejsce -  Natalia Buławko,

-w Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Białymstoku – Hubert Chilicki – I miejsce,

-w VIII Regionalnym Konkursie Plastycznym ,, Inspiracje Muzyczne”: -Nagroda Specjalna- Sylwia Palczewska i Mateusz Ruducha, -II miejsce – Hubert Chilicki, -III miejsce Natalia Buławko i Danuta Haraburda.

Kl.IIIb

Uczniowie brali udział w VIII Regionalnym Konkursie Plastycznym „Inspiracje Muzyczne” organizowanym przez PSM w Augustowie: nagroda specjalna - Karolina Kozłowska, I miejsce - Klaudia Motybel, II miejsce - Łukasz Renkiewicz, III miejsce - Patrycja Korniłowicz, Emilia Pryzmont.

 

Zespoły rewalidacyjno-wychowawcze

Grupa I

Uczestniczka zajęć Wioleta Martyna Albinowska brała udział w XV Podlaskim  Przeglądzie Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego ,,I Ty możesz zostać aktorem” w Białymstoku, w czasie którego z zespołem Rafa wystąpiła w inscenizacji ,,W krainie marzeń”. Swoje umiejętności motoryczne zaprezentowała w czasie IX Podlaskiego Dnia Treningowego MATP w Białymstoku oraz VI Augustowskiego Dnia Aktywności Motorycznej w Augustowie.

Grupa II

Uczennice uczestniczyły w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i XV Podlaskim Przeglądzie Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego „I Ty możesz zostać aktorem” , gdzie prezentowały swoje aktorskie uzdolnienia w przygotowanych inscenizacjach teatralnych łączących ze sobą czarny teatr i teatr cienia.  Indywidualne osiągnięcia w sferze motorycznej prezentowały w czasie IX Podlaskiego Dnia Treningowego MATP OS w Białymstoku i VI Augustowskiego Dnia Treningowego MATP.

Grupa III w Studzienicznej

- zdobyła I nagrodę dla zespołu w XV Powiatowym Przeglądzie Plastyki Obrzędowej, II nagroda trafiła do rąk Moniki Akusz i III nagroda do Marioli Masalskiej, zespół zdobył również wyróżnienie w konkursie szopek bożonarodzeniowych.

 

Zespół Arabeska – Kolorowa Nutka w Regionalnym Przeglądzie Piosenki „Złota Nutka” w Suwałkach

Strona 6 z 94