• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

Mali Kucharze znowu w akcji!!!

Email Drukuj PDF

Po wakacyjnej przerwie Mali Kucharze z klasy IV – Va szkoły podstawowej  powracają do swoich kulinarnych zajęć będących realizacją autorskiego programu. Na początek przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny. Później mieliśmy okazję poznać wyposażenie sali gospodarstwa domowego.  Aż wreszcie przyszedł czas na pierwsze kulinarne działania. Zrobiliśmy zdrowy, pełen witamin  sok z marchwi i jabłek z użyciem sokowirówki.  Wspomnienia lata skłoniły nas do przypomnienia sobie przepisu na gofry. Upiekliśmy pyszne gofry, które podaliśmy z konfiturą z truskawek, jeszcze pachnących słońcem i  wakacjami.   Zajęcia kulinarne są szansą na zdobywanie nowych umiejętności w zakresie samoobsługi, bezpieczeństwa oraz niezależności w zaspokajaniu swoich podstawowych potrzeb życiowych. O kolejnych kuchennych wyzwaniach zapewne Was poinformujemy …

p. Agnieszka Joanna Turowska

VI Podlaski Mityng Lekkoatletyczny - Olimpiad Specjalnych Bialystok 2017

Email Drukuj PDF

 

Dokładnie tydzień temu nasza drużyna KORMORANY brała udział w VI Podlaskim Mityngu Lekkoatletycznym - Olimpiad Specjalnych w Białymstoku. Zdobyliśmy 11 złotych medali, 12 srebrnych, 10 brązowych. Wspaniała atmosfera i świetne humory nie opuszczały nas przez cały dzień. Kolejny raz  zawodnicy udowodnili wspaniałą postawę i sportowego ducha walki. Spotkaliśmy się z naszymi Przyjaciółmi z innych drużyn, poznaliśmy nowych kolegów. Już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów i wspaniałych emocji!

KORORANY

Obejmijmy naszą szkołę!

Email Drukuj PDF

 

We czwartek 28 września 2017 roku przeprowadziliśmy akcję ph Obejmijmy naszą szkołę. O godzinie 9.00 wyszliśmy wszyscy obecni przed szkołę, następnie wzięliśmy się za ręce i ustawiliśmy się dokoła budynku. W akcji wzięli udział uczniowie również ci najmniejsi, niektórzy rodzice, nauczyciele, panie pomoce, panie z sekretariatu i pan dyrektor. Akcja udała się, co widać na zrobionych przez panią Sylwię zdjęciach. Te zdjęcia były zaplanowaną częścią naszej akcji. Został nam jeszcze do zrobienia pamiątkowy plakat z tymi zdjęciami.
Napisali: Sandra, Sebestian i pani Ula z klasy I-II SPDP

Warsztaty plastyczne w galerii Arsenał

Email Drukuj PDF

W środę 27 września 2017 roku grupa siedmiu dziewcząt pod opieką pani Uli i pani Kasi brała udział w warsztatach plastycznych w galerii Arsenał w Białymstoku. Najpierw chodziliśmy po galerii i oglądaliśmy aktualną wystawę. Były na niej nie tylko obrazy, ale też zdjęcia i instalacje wideo. Pan Justynka i pani Iza omawiały poszczególne obiekty razem z nami. Potem w specjalnej sali robiłyśmy prace z gipsu, gniecionych gazet, na koniec malowanych farbami. Na zakończenie podziękowałyśmy, a panie dały nam pamiątkowe nagrody: książki, foldery, katalogi wystaw i plany lekcji. Po warsztatach poszliśmy obejrzeć pałac i ogród Branickich.     A potem pojechałyśmy kibicować naszym sportowcom na stadion.
Napisały: Sandra i pani Ula

Rozpoczynamy rok szkolny 2017/2018

Email Drukuj PDF

 

Strona 5 z 94