• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie

Święto Szkoły w Zespole Szkół Specjalnych

Email Drukuj PDF

 

Święto Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie Jego nauki, tej kierowanej do młodych, jak również do nauczycieli i wychowawców.

Wyjątkowość tego dnia wynikła z połączenia tej uroczystości z obchodami Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie było wielką lekcją patriotyzmu, nauką bycia razem oraz nauką odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

Tegoroczne obchody zainaugurowała uroczysta Msza Święta w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, w której uczestniczyli zaproszeni goście, cała społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym.

Świętowanie w auli Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie przebiegało w podniosłej atmosferze. Uczniowie oddali cześć swojemu patronowi Janowi Pawłowi II poprzez montaż słowno - muzyczny.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektor szkoły, pan Roman Krzyżopolski,  wręczył nagrody dyrektora  nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi podkreślając ich codzienny trud włożony w wychowanie i nauczanie.  Dyrektor Roman Krzyżopolski i pani Katarzyna Niedźwiecka otrzymali Nagrodę Starosty Augustowskiego. Nagrody te zostały uroczyście wręczone podczas spotkania przez Starostę Augustowskiego pana Jarosława Szlaszyńskiego.

Podziękowania pedagogom i pracownikom szkoły złożyła Rada Rodziców oraz uczniowie przygotowanym programem artystycznym.

p. Katarzyna Niedźwiecka

Najważniejsza współpraca…

Email Drukuj PDF

Podczas zajęć z przysposobienia do pracy w klasie I – II zaproponowałam uczniom realizację zadania na rzecz uczniów klas najmłodszych. Poprosiłam o wspólne przygotowanie książki do czytania włączającego pt. „Przygody Misia Okruszka”. Starszaki przyjęli propozycję z aplauzem. Wybraliśmy się do „maluchów”  aby się z nimi zapoznać oraz przekazać informację o przygotowywanej niespodziance…

Zabraliśmy się do realizacji zadania. W ciągu trzech godzin: pocięliśmy karty, nakleiliśmy naklejki, zalaminowaliśmy wszystkie elementy a potem je wycięliśmy i nakleiliśmy rzepy. Efekt fantastyczny!

Na tym nie koniec zadania – poszliśmy do naszych milusińskich – i wspólnie przeczytaliśmy przygotowaną książkę. Przez kilka kolejnych zajęć – wspólne czytanie przygód – było najchętniej wybieranym zajęciem moich uczniów!!!

Dziękujemy!!!

Uczniowie kl. I–II–III szkoły podstawowej

"Bezpieczni na drodze"

Email Drukuj PDF

W dniu 26 września uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych mieli przyjemność spotkać się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, panem Pawłem Jakubiakiem. Komisarz opowiedział wszystkim obecnym na spotkaniu o zasadach bezpieczeństwa jakimi powinni kierować się uczestnicy ruchu drogowego. Pan Policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Rozmawialiśmy także o czym trzeba pamiętać będąc pasażerem samochodu osobowego oraz autobusu. Uczniowie najmłodszych klas popisali się wiedzą z zakresu bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, a starsi uczniowie mówili o potrzebie noszenia odblasków.

Wszystkim nam bardzo podobało się spotkanie i już teraz zaprosiliśmy pana Pawła Jakubiaka na kolejne spotkania w naszej szkole. Razem będziemy uczyć się żyć bezpiecznie.

p.Elżbieta Chilicka, p.Agnieszka Szczygło

Spotkanie z Jeżem z miasta Zgierza

Email Drukuj PDF

W ramach realizacji autorskiego programu  Spotkania z książką odbyły się zajęcia integracyjne klas: IV - Va, Vb oraz ucznia nauczania indywidualnego Tomasza Kaczmarka.  Utwór Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza” był dobrą lekcją słuchania ciekawego tekstu, pobudzania wyobraźni, a przede wszystkim był okazją do wytwarzania i pogłębiania więzi koleżeńskich i z dorosłymi.  Zabawy z rekwizytami – różnego rodzaju szczotkami, jeżykami z plasteliny i wykałaczek, z futerka, czy wspólnie tworzoną przestrzenną scenografią – ulica z zabudowaniami, motywowały uczniów do aktywności.

p. Halina Szulewska, p. Iwona Bagińska, p. Agnieszka Joanna Turowska

Razem się uczymy, razem się bawimy!!!

Email Drukuj PDF

Klasy IV – Va i Vb szkoły podstawowej od nowego roku szkolnego funkcjonują w nowych składach. W klasie IV – Va uczy się Dominika, Rafał, Michał i nasz nowy uczeń Krystian, wychowawczynią jest Pani Agnieszka Turowska, której dzielnie pomaga Pani Teresa Kalinko. Klasę Vb tworzą: Damian,  Mateusz i Grzegorz, a wychowawczynią jest Pani Halina Szulewska, którą wspiera Pani Kasia Rzodkiewicz. Przeprowadzka do nowego budynku, nowe składy klasowe, nowe otoczenie skłaniają do poznawania go. Odbyliśmy szereg wycieczek po najbliższym terenie, przypominając zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, chodnikach, przechodzenia przez jezdnię.  Nie zabrakło też wspólnej wyprawy do Biblioteki Miejskiej, gdzie przypomnieliśmy sobie zasady korzystania z niej, wypożyczyliśmy książki po wakacyjnej przerwie, a Krystian został nowym czytelnikiem. Dominika i Rafał we wrześniu obchodzą urodziny, była to świetna okazja do wspólnego świętowania. Były życzenia, gromkie sto lat, prezenty, okolicznościowe karty oraz wspólne czytanie wybranej przez jubilatów książki. Nie zabrakło również czegoś na osłodę…

p. Halina Szulewska, p. Agnieszka Joanna Turowska

Strona 4 z 94