EKOLOGICZNE WYZWANIA KLUBU INTEGRACJI „PRZYRODA”

            Ekologia na co dzień, to kolejna przyrodnicza aktywność najmłodszych uczniów naszej szkoły w ramach realizacji projektu „Kompleksowy rozwój Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie”. Podczas zajęć grudniowych mieliśmy możliwość zapoznania się z podstawową wiedzą na temat oszczędzania energii elektrycznej. Dowiedzieliśmy się z jakich źródeł ona pochodzi oraz jak ważna jest w życiu codziennym każdego człowieka.

Kolejnym modułem tematycznym była segregacja odpadów – plastik, papier, szkło, baterie, nakrętki. Uczniowie w sposób praktyczny rozpoznawali i różnicowali zgromadzone materiały, które odpowiednio posegregowano. Nie zabrakło również podsumowania w tematycznych kartach pracy oraz wykonania reprezentacyjnej „ekologicznej choinki” z rolek po papierze.

            Podsumowanie wiedzy ekologicznej zrealizowano na terenie Przedsiębiorstwa Transportowego „Necko”, zajmującego się oczyszczaniem naszego miasta. W tajniki związane z segregacją odpadów wprowadził nas pan Karol Kniażewski, przypominając o zasadach ich podziału oraz znaczeniu dla środowiska przyrodniczego. Następnie przywitał nas Prezes Zarządu, pan Zbigniew Głowacki, który opowiedział o istotnych obszarach działań firmy w zakresie transportu – komunikacji miejskiej. Na koniec wycieczki zostaliśmy oprowadzeni po placu przedsiębiorstwa, gdzie widzieliśmy praktyczne sposoby segregacji i składowania odpadów.

Dziękujemy za miłe i życzliwe przyjęcie oraz wiedzę,

którą wprowadzamy w codziennym życiu!!!