Wieści z zespołów i indywidualnego nauczania

Zbliża się koniec roku szkolnego, więc nadszedł czas na podsumowanie. W czasie zajęć rewalidacyjno- wychowawczych między innymi systematycznie realizowaliśmy dwa programy ,,Zajęcia twórcze z gliną i masami plastycznymi” oraz ,,Spotkania z książką”. Nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach plastycznych, w których zdobywali nagrody między innymi ,,Powiatowym Konkursie Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej” w ODK, ,,Koty Trzpioty” w bibliotece Miejskiej, w IX Regionalnym Konkursie Plastycznym ,,Inspiracje Muzyką”. Jak co roku w marcu, swoje umiejętności motoryczne nasi uczniowie zaprezentowali w czasie VII Augustowskiego Dnia Treningu Aktywności Motorycznej MATP. Atrakcją w czasie tego spotkania była zabawa z animatorkami kultury z Suwałk i pokaz baniek mydlanych. W czerwcu nasi dzielni sportowcy zaprezentowali się w czasie VIII Suwalskiego Dnia Treningu Aktywności Motorycznej MATP w Suwałkach. W czasie wycieczki do Straży Pożarnej zapoznaliśmy się z pracą strażaka oraz sprzętem, który jest wykorzystywany w tej ciężkiej pracy. W naszych zajęciach nie zabrakło także literatury i spotkań czytelniczych dziewcząt z zespołów z uczniem z indywidualnego nauczania Tomkiem. Bardzo atrakcyjne okazało się spotkanie z klasą I, II Szkoły Przysposabiającej do Pracy w czasie, którego odbył się wspólny spacer do parku, w którym we wspaniałym otoczeniu przyrody, mogliśmy wysłuchać czytanej przez kolegów i koleżanki opowiadań. Niezapomnianych wrażeń dostarczył naszym uczniom rejs katamaranem zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.  W czasie rejsu z Augustowa do Studzienicznej, nasi uczniowie poznawali piękną przyrodę, wspaniałe jeziora: Necko, Białe, Studzieniczne.  Po pracowitym, pełnym pozytywnych wrażeń roku szkolnym wszyscy zasłużyliśmy na wakacje.

              Życzymy wszystkim cudownych wakacji! Do zobaczenia w Nowym Roku Szkolnym !

                               Nauczyciele z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych i nauczania indywidualnego.