Mleko i przetwory mleczne…

W czwartek 10.05.2018r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w ramach realizacji ogólnopolskiego programu Agencji Rynku Rolnego „Mleko i przetwory mleczne w szkole”. Przez cały rok szkolny nasi najmłodsi uczniowie otrzymują systematycznie mleko, serki naturalne i jogurty podczas drugiego śniadania. Głównym celem prowadzonej kampanii jest promowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji mleka i przetworów mlecznych.

            W trakcie zajęć szkolnych nauczyciele systematycznie prowadzą tematyczne działania edukacyjne, a zorganizowane zajęcia integracyjne pod hasłem: „Każde dziecko wie, skąd mleko w kartonie bierze się!” stanowiły podsumowanie rocznego cyklu. Największą niespodzianką było zaproszenie gościa – pani Tereski, babci naszego Tomka – która zgodziła się pokazać nam, jak wygląda domowa „produkcja” twarożku. Na początku przeprowadziliśmy wywiad z zaproszonym gościem, poznaliśmy tajniki hodowli zwierząt mlecznych, przypomnieliśmy miejsce i znaczenie produktów mlecznych na piramidzie żywienia. Następnie poszczególne zespoły zadaniowe prezentowały produkt mleczny – próbowaliśmy żółtego sera, budyniu, jogurtu smakowego – bananowego oraz świeżo wyprodukowanego twarożku. Podsumowanie zajęć obejmowało wykonanie plakatu informacyjnego promującego głównego bohatera spotkania – mleko. To jeszcze nie koniec działań… już w czwartek jedziemy na wycieczkę do Muzeum Mleka w Grajewie!!!

Dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywność i zaangażowanie!

Pozdrawiamy babcię Tomka!

 

 

Beata Augustynowicz