dogoterapia

Terapia i edukacja z czworonogim przyjacielem.

W naszej szkole dzięki realizowanemu projektowi: Kompleksowy Program Rozwoju Szkół Specjalnych w Augustowie, odbywają się zajęcia między innymi z dogoterapii. Zajęcia dostarczają naszym uczniom wielu pozytywnych wrażeń i rozszerzają ich wiedzę w atrakcyjny dla nich sposób. W zajęciach wsparcia udziela pies rasy golden retriever -Adela.  Cele zajęć i sposób ich realizacji, dopasowane są do potrzeb i możliwości każdego uczestnika zajęć. Uczniowie poznali zasady zachowania się podczas zajęć z psem, potrzeby psa i sposoby opieki nad zwierzętami, nauczyli się rozpoznawać emocje własne i psa oraz poznali zawody, w których pies pomaga człowiekowi. W czasie ciekawych ćwiczeń poznali i rozwijali swoje zmysły. Ćwiczenia ruchowe wykonane wspólnie z psem motywowały uczniów do wysiłku fizycznego oraz przynosiły im wiele radości. Nauka liczenia też jest przyjemna, jeżeli policzone smaczki dla psa uczeń może własnoręcznie wręczyć dla czworonogiego przyjaciela -Adeli. Przyjemna jest nauka czytania i czytanie, jeżeli słuchaczem jest przyjaciel – pies, który nie ocenia.

Dodaj komentarz