Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

W czwartek, 3 maja odbyły się w Augustowie uroczystości upamiętniające 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii reprezentacyjnych Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz pocztów sztandarowych w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie zebrani przeszli na Rynek Zygmunta Augusta gdzie uroczystemu podniesieniu flagi towarzyszyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, przemówienia i złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę”. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, pan dyrektor, Roman Krzyżopolski oraz rodzice. Uroczystości zakończył pokaz sprzętu służb mundurowych.

Opiekunowie: p. Agnieszka Sobota, p.Joanna Bienasz

Dodaj komentarz