SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W naszej szkole odbyły się one 19-20-21 marca 2018 roku. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas kazań ojciec Mariusz starał się w jak najciekawszy i najbardziej trafny sposób przekazać uczniom prawdę o miłosierdziu, sprawiedliwości i pokoju. Pokazywał, jak pokonywać zło w sobie, robić dobre uczynki i wspinać się „po drabinie” do nieba.

Pierwszego dnia gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, którym przedstawiliśmy przygotowany przez nas spektakl o Świętym Stanisławie Kostka. Natomiast pozostali uczniowie wykonywali różne prace plastyczne. Tworzyli palmy wielkanocne, baranki, kurczaczki i pisanki według wzorów i własnych pomysłów.

Ostatniego dnia udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 4 na występ uczniów  „Róża Małego Księcia” i braliśmy udział w podsumowaniu działań rekolekcyjnych.

Rekolekcje były dla nas czasem modlitwy, nawrócenia i wyciszenia. Nauczyliśmy się jeszcze bardziej kochać Boga i innych ludzi.

p.Agnieszka Sobota

Dodaj komentarz