NASZE ZŁOTKA

VII Augustowski Dzień Treningu Aktywności Motorycznej w bieżącym roku szkolnym odbył się 26 marca 2018r. W imprezie wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr7 im. Jana Pawła II w Augustowie, nauczania indywidualnego i uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Spotkanie miało na celu umożliwienie uczniom, którzy dotychczas z różnych przyczyn nie mogli startować w zawodach sportowych, czynnego udziału w realizacji zadań motorycznych, popularyzację programu treningu aktywności motorycznej jako programu rehabilitacyjnego, integrację uczniów całej szkoły oraz promowanie ich indywidualnych możliwości i umiejętności. Zawodnicy startowali w maksymalnie trzech konkurencjach na wybranym poziomie: poziom I – zadania wykonywane są z pomocą trenera, poziom II – zadania wykonywane tylko z pomocą słowną, poziom III –  uczestnik wykonuje zadania samodzielnie. Wspaniała atmosfera i doping wpływały na bardzo duże zaangażowanie naszych sportowców oraz sprawiły im wiele radości i satysfakcji z własnych osiągnięć. Za swoje sukcesy wszyscy  otrzymali złote medale i wspaniałe nagrody. Wielką atrakcją na zakończenie imprezy była wspólna zabawa z animatorkami kultury z Suwałk. Każde dziecko otrzymało balonik o wybranym przez siebie kształcie. Moc radości, uśmiechu i niezwykłych przeżyć dostarczyła zabawa z bańkami mydlanymi. Płonące bańki, zamykanie dzieci w ogromnych bańkach i taniec w tysiącach baniek: tego nie da się zapomnieć! Prowadzących imprezę  wspomagały ogromne pluszaki: piesek i zajączek, w które byli przebrani Kasia i Kacper uczniowie starszych klas. Tak wspaniała impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu i uprzejmości: Starostwa Powiatowego w Augustowie, Pani  Żanety Malesińskiej z Przedszkola Językowego „Fantazja”, stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” oraz indywidualnym sponsorom.

Dodaj komentarz