Wiosenne grządki na parapecie

Już po raz kolejny, w czwartek 24 marca, spotkaliśmy się podczas realizacji zadań związanych z „Programem dla szkół”. Tym razem była to lekcja otwarta, która zgromadziła najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, którzy w ramach programu otrzymują porcje warzyw, owoców lub produktów mlecznych. Tematem naszego spotkania było „Przygotowanie wiosennych grządek na parapecie”. Dzieci w sposób wielozmysłowy, miały okazję poznać naturalne produkty typu ziemia, ziarenka, cebulki, sadzonki. Według instrukcji obrazkowych wykonywały czynności: przygotowania podłoża, siania, sadzenia, podlewania. W wyniku swoich działań posiały rzeżuchę, owies, posadziły fasolę. Założyliśmy mini szklarnię z cebulką z nadzieją szybkiego spróbowania, wychodowanego ekologicznie szczypiorku. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestniczyli w tematycznych grach i zabawach integracyjno-poznawczych. Uczniowie wykazali duże zaangażowanie. Nowi którzy po raz pierwszy uczestniczyli w takich zajęciach, mieli okazję doświadczyć wielu nowych ciekawych wrażeń.

Iwona Bagińska