21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa… i oczywiście pierwszy dzień wiosny!!!

Zgodnie z wieloletnią już tradycją – oryginalne, kreatywne i inspirujące zajęcia odbyły się i w bieżącym roku!!! Do realizacji projektu „Kreujemy marzenia” zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych uczniów klasy V ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Augustowie, wraz z panią Asią Denert i Agnieszką Frydrych.

Realizacja projektu wymagała 3 cyklicznych spotkań warsztatowych, podczas których w zespołach zadaniowych wykonywaliśmy poszczególne elementy naszej układanki, wspólnego dzieła. Oprócz praktycznej realizacji zadań – nawiązaliśmy prawdziwe relacje i kontakty rówieśnicze oparte na życzliwości, akceptacji, spontanicznych gestach, żywiołowych dyskusjach i wzajemnych negocjacjach. Wszystkie części organizowanych spotkań wpisały się w hasło towarzyszące bieżącym  obchodom Światowego Dnia Zespołu Downa „WŁĄCZANIE” .

Podczas spotkań warsztatowych przygotowaliśmy wiosenno – skarpetkowe elementy dekoracyjne szkoły, wykonaliśmy prace plastyczne na podobraziu techniką collage pt. „Kreujemy marzenia”. Podczas finału naszych spotkań zapoznaliśmy się z multimedialną prezentacją  na temat osób z Zespołem Downa oraz podjęliśmy się nowego wyzwania… stworzenia komiksu opierając jego treść – scenariusz o przygotowane podczas warsztatów prace plastyczne…

Aktywna praca w czterech zespołach zadaniowych przyniosła niesamowite efekty!!!

Jesteśmy prawdziwymi kreatorami marzeń…

Nasze komiksy – tylko do drukarni!!!

 

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe zaangażowanie – do zobaczenia za rok!!!

Piekarska, Augustynowicz