Czytajmy!!!

Właśnie skończyła się przerwa świąteczna, przed nami zaś wkrótce długie dwa tygodnie ferii zimowych. Wspominam święta z nadzieją, że naszym uczniom nie zabrakło pod choinką prezentów w postaci książek, które uda się wykorzystać w długie jeszcze przecież zimowe wieczory. Wartość czytania potwierdzają wciąż najnowsze badania naukowe. Przypomnijmy krótko, że czytanie/słuchanie czytania między innymi:

– poszerza wiedzę

– rozwija słownictwo, wyobraźnię, empatię

– redukuje stres

– wzmacnia koncentrację

– poprawia pamięć

– wpływa na lepsze zdrowie i funkcjonowanie społeczne

Nie zapominajmy również o tym, że głośne rodzinne czytanie wpływa na budowanie pozytywnych więzi między rodzicami a dziećmi, podnosi ich poczucie własnej wartości oraz wpływa na ich wszechstronny rozwój. Naukowcy potwierdzają pozytywny wpływ czytania na dziecko od pierwszych dni po narodzeniu, a nawet jeszcze w życiu prenatalnym. Zatem wykorzystujmy każdą wolną chwilę i czytajmy!

Urszula Cioch

PS Gdyby Mikołaj zapomniał o przyniesieniu lektur, w prezencie zamieszczam bajeczkę o przygodach Szyszka, którą ułożyliśmy w zeszłym roku szkolnym razem z Krystianem, Rafałem, Dominiką oraz Weroniką. Szyszek czyli ludzik zbudowany z szyszek i patyków znalezionych w lesie w pobliżu szkoły inspirował nas do wymyślania niewiarygodnych czasem perypetii, był wiernym towarzyszem i obserwatorem życia szkolnego oraz aktualnych pasji uczniów, jak ta Rafała dotycząca geografii. Cieszę się, że dzięki cotygodniowym notatkom Szyszek przetrwa w naszej pamięci, a też inni uczniowie będą mieli okazję z nim się zapoznać.

Z tej okazji proponuję zabawę. Proszę wszystkich chętnych uczniów o wykonanie ilustracji do tego tekstu. Jak wygląda Szyszek? A jak go sobie wyobrażacie? Można puścić wodze fantazji i narysować, namalować czy wykleić portret Szyszka.

Gotowe prace proszę przynosić do pani Uli. Nagrodą będzie umieszczenie ich na stronie internetowej szkoły!

Przygody Szyszka

 

 

 

Szyszek i wiosna w interpretacji Magdy

Szyszek w interpretacji Dominika