DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W uroczystości upamiętniające 103 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczestniczył poczet sztandarowy szkoły wraz z panem dyrektorem, Romanem Krzyżopolskim, nauczycielami i rodzicami. Na Rynku Zygmunta Augusta odbyła się ceremonia z udziałem  władz miejskich, powiatowych, służb mundurowych, przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy miasta. Okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Mirosław Karolczuk oraz starosta Jarosław Szlaszyński. Zgromadzeni wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Bystry. Delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę”. Później uczestnicy ceremonii udali się na mszę świętą w intencji Ojczyzny do Bazyliki Mniejszej pw. Najświętszego Serca Jezusowego, której przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

Agnieszka Sobota, Joanna Bienasz