Narodowe Święto Niepodległości


HDnia 10 listopada 2021 roku odbyła się w szkole uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona charakter występu artystycznego połączonego z częścią warsztatową. Gościem specjalnym był pan Łukasz Faszcza historyk z Instytutu Pileckiego w Augustowie. Opowiedział nam o historii Augustowa z okresu zaborów, I wojny światowej oraz odzyskania niepodległości. Rozmowa odbyła się w formie wywiadu, który przeprowadziła Magda Brecht. Pan Łukasz pokazał nam historyczne zdjęcia, a także zaprezentował nagranie przemowy Józefa Piłsudskiego do dzieci. Uczniowie wykonali patriotyczną piosenkę oraz recytowali okolicznościowe wiersze. Obejrzeliśmy film-animowany teledysk z rapowaną wersją historii Polski. W części warsztatowej uczniowie wspólnie rozwiązali krzyżówkę o tematyce patriotycznej. Na koniec pan dyrektor wręczył nagrody za udział w wernisażu prac plastycznych związanych z odzyskaniem niepodległości.

Organizacja: E. Poważa, U. Cioch, B. Skowrońska, K. Kasjanowicz, K. Niedźwiecka, I. Sobolewska, A. Karbowska