Nowe zajęcia komputerowe


Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 w n
aszej szkole mamy nowy rodzaj zajęć.  W ramach zajęć rozwijających kreatywność prowadzimy zajęcia komputerowe. Uczniowie w formie zabawy uczą się obsługi tabletu. Tablet to nie tylko gry i zabawa. Uczymy się jak mądrze korzystać z tego narzędzia. Wskazujemy, jak kreatywnie i bezpiecznie używać Internetu. Jak korzystać z zasobów gier dostępnych na urządzeniu, aby wzmocnić swoje umiejętności i wiedzę. ​​

Naszym pierwszym wyzwaniem jest poznanie świata programowania. Dzięki prostej aplikacji uczymy się jak stworzyć pełnowartościową animację. Oprócz wprowadzania w ruch postaci będziemy nagrywać głos i tworzyć krótkie bajki. Dodatkowo nasze zajęcia prowadzić będą do wzmacniania nabytych umiejętności szkolnych takich jak: pisanie i czytanie. W tym momencie wszyscy uczniowie aktywnie i chętnie biorą udział w zajęciach.

Nie tylko uczniowie ze Szkoły Podstawowej mają nowe zajęcia, również młodzież Szkoły Przysposabiającej do Pracy będzie pracować w tym roku na tabletach i komputerach. Zajęcia odbywać się będą w ramach przysposobienia do pracy. I podobnie jak dzieciaki z podstawówki, uczniowie nabywać będą bezpieczne nawyki korzystania z Internetu: wysyłania poczty e-mail, korzystania z social mediów. Uczniowie będą programowali oraz poznawali świat programów Microsoft, programu graficznego oraz podstaw obróbki fotografii. Doskonalić będziemy też umiejętności z zakresu prac biurowych takich jak drukowanie, skanowanie, używanie gilotyny itd. Wszyscy jesteśmy gotowi na te wyzwania i bardzo się cieszymy, bo nowe zajęcia zapowiadasię atrakcyjnie zarówno dla nauczyciela prowadzącego jaki i dla wszystkich uczniów. Obserwujcie naszą stronę, a na pewno zobaczycie postępy uczniów.

 

​​​​​​​​​​Sylwia Piekarska