„Kopciuszek”

Dnia 7 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie innowacji „Pacynka bawi i uczy” autorstwa pani Alicji Sokołowskiej. Realizacja projektu polegała na przygotowaniu przez uczniów SPdP zestawu kukiełek – pacynek w czasie zajęć przysposobienia do pracy. Jednocześnie uczniowie na zajęciach kształtujących kreatywność i rozwijających komunikowanie się opracowali scenariusz sztuki teatralnej pt. „Kopciuszek”; ułożyli i napisali tekst, a następnie przygotowali przedstawienie pod kierunkiem Urszuli Cioch, Ewy Poważa, Alicji Sokołowskiej oraz Katarzyny Niedźwieckiej.
Inscenizacja była dużym wyzwaniem i wymagała ciężkiej pracy, ponieważ występ łączył inscenizację kukiełkową z teatrem żywego aktora. Dodatkową trudność stanowił fakt, że sztuka teatralna była jednocześnie musicalem. Odtwórczynią tytułowej roli oraz główną solistką była Magda Brecht. W pozostałych rolach wystąpili:
Książę Kaprys – Mateusz Judycki
Królowa – Magda Machnik
Król – Michał Żukowski
Siostra Emilia – Emilia Szymczyk
Siostra Katarzyna – Emilia Czaplińska
Macocha – Karina Karwowska
Wróżka – Natalia Chalecka
Herold – Michał Milkiewicz
W roli narratorki wystąpiła nasza wieloletnia lektorka znana z niezliczonych występów szkolnych Izabela Goliczewska, dla której ta inscenizacja była pożegnalną, ponieważ Iza już za kilkanaście dni stanie się naszą absolwentką.
Role epizodyczne wspomogły Weronika Kamińska oraz pani Beata Augustynowicz jako wyjątkowo wysportowana i żywiołowa Krystyna.
Wcześniej była zrealizowana wersja filmowa przygotowana na Przegląd Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie. Film nakręciła i zmontowała pani Agnieszka Szczygło. Należy wspomnieć o przygotowaniu scenografii, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie SPDP oraz panowie Aleksander Filipow i Piotr Wencewicz.
Bawiliśmy się świetnie. Uwaga! Mamy już nowe pomysły 😉

U. Cioch
E. Poważa
A. Sokołowska
K. Niedźwiecka