REALIZACJA „PROGRAMU DLA SZKÓŁ”- Mleko i przetwory mleczne.

Dnia 13.01.2020 r. w klasach I – V szkoły podstawowej odbyły się zajęcia profilaktyczne w ramach realizacji ogólnopolskiego „Programu dla szkół”. Program inicjowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, kierowany jest do najmłodszych uczniów, a powiązany jest z otrzymywaniem przez dzieci porcji owoców i warzyw oraz mleka, jak również z realizacją zajęć profilaktyczno- zdrowotnych związanych z otrzymywanymi produktami.
Celem programu jest nauka prawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych.
Tym razem nasze zajęcia oparte były na wspólnym spożywaniu drugiego śniadania, przygotowanego z produktów mlecznych. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością produktów mlecznych, znali ich zalety zdrowotne, pochodzenie. Mieli okazję poznać smaki tych produktów, konsystencję, z zaangażowaniem przygotowywali posiłek, który spożywany razem, w dobrej atmosferze smakował wyśmienicie.

Organizatorzy:
Iwona Bagińska
Beata Skowrońska
Katarzyna Kasjanowicz
Halina Szulewska