Jasełka Szkolne 2019 r…

foto Sylwia Piekarska

19 stycznia 2019 r., w naszej szkole, miało miejsce przedstawienie jasełkowe w wykonaniu 24 uczniów, w większości ze szkoły podstawowej. Wcielili się oni w postaci różnych zwierząt , które obdarowały małe Dzieciątko tym, co było dla nich najcenniejsze. W świątecznej atmosferze spędziliśmy bardzo mile czas śpiewając wspólnie kolędy. Występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa, a obecni rodzice nie kryli wzruszenia, które pojawiło się na ich twarzach. Byli dumni ze swoich pociech. W dużej mierze przyczynili się też do ich charakteryzacji. Zaproszeni goście w osobie p. Starosty Jarosława Szlaszyńskiego, p. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Bożenny Kondrackiej, Siostry Dyrektor DPS w Augustowie, Sióstr z DPS wStudzienicznej, obdarowali uczniów słodyczami i złożyli wszystkim zebranym piękne życzenia świąteczne i noworoczne. Dyrektor szkoły, p. Roman Krzyżopolski nie omieszkał podziękować aktorom, a także nauczycielom przygotowującym występ i również, tak jak jego poprzednicy, złożył wszystkim gorące życzenia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2020. Wielką niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja z workiem prezentów. Rozdał on wszystkim zebranym słodkie upominki. Ostatnim punktem tego dnia było spotkania pracowników szkoły i zaproszonych gości przy stole wigilijnym. W podniosłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, wszyscy przełamali się opłatkiem i pałaszowali pysznie przyrządzone dania wigilijne. Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi nauczycieli i pomocy nauczycieli za wspólne, bardzoudane zorganizowanie jasełek i spotkania opłatkowego.
Alicja Sokołowska