Niezwykłe spotkanie czyli integracja w praktyce

9.12.2019 odbyło się spotkanie z młodzieżą z klasy 5c ze Szkoły Podstawowej Nr2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie, która przybyła do nas ze swoją wychowawczynią p. Beatą Tomaszewską. W spotkaniu wzięła udział klasa VI – VII – VIII B szkoły podstawowej oraz klasy I i III szkoły przysposabiającej do pracy. Na początek oglądnęliśmy przedstawienie przygotowane przez p. Urszulę Sieńkowską – Cioch „Niezwykłe spotkanie” w formie teatru kamishibai wzbogaconego o role pacynkowe, w którym wystąpili uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy i Pani Maja Gładyszewska (zastępując jednego z narratorów). Następnie obył się wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez naszych gości, za co im i ich rodzicom serdecznie dziękujemy. Dla wszystkich zebranych piękną kolędę zaśpiewała Maga. Skoro blisko święta dalszą część zajęć poświęciliśmy na wykonanie ozdób choinkowych – były łańcuchy, mikołaje, bombki, gwiazdki, które posłużyły jako dekoracja pierwszego piętra naszej szkoły. Ważny okazał się aspekt integracyjny – zadania wykonywały grupy złożone zarówno z uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 jak i naszych podopiecznych – była to świetna okazja do poznania się, ale też budowania postaw wzajemnej pomocy, empatii i tolerancji – w formie praktycznej. Umówiliśmy się na kolejne wspólne zajęcia, aby takie spotkania nie obywały się tylko od święta.
p. Urszula Sieńkowska – Cioch, p. Agnieszka Joanna Turowska