Świąteczne przygotowania!

W tym roku bożonarodzeniowe przygotowania zaczęły się dosyć wcześnie, gdyż pierniki, ciasteczka kruche i ciastka witrażowe musiały być gotowe na kiermasz oraz poczęstunek dla gości zgromadzonych podczas Festiwalu Kolęd i Pastorałek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W przygotowaniach wzięły udział klasy VI- VII – VIII B i VII – VIIIa szkoły podstawowej i uczniowie z klasy II szkoły przysposabiającej do pracy. Było wybieranie przepisów, odmierzanie składników, zagniatanie ciasta, wałkowanie, wycinanie różnych wzorów z użyciem foremek, wypiekanie oraz ozdabianie lukrem, pisakami żelowymi i kolorowymi posypkami. Najprzyjemniejszym momentem była możliwość poczęstowania wszystkich gotowymi wypiekami w ramach kawiarenki podczas festiwalu. Opiekę nad młodymi adeptami sztuki ciastkarskiej sprawowały p. Katarzyna Niedźwiecka, Agnieszka Turowska i Teresa Kalinko. O produkty zadbał Pan Dyrektor Roman Krzyżopolski. Na zajęciach gospodarstwa domowego uczniowie z innych klas również przygotowali ciasta i różne wafle, które wzbogaciły okolicznościowy poczęstunek. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Iwonie Bagińskiej, Katarzynie Kasjanowicz, Małgorzacie Poźniakowskiej, Halinie Szulewskiej za włączenie się w tą jakże pożyteczną i smaczną akcję.

p. Agnieszka Joanna Turowska