Warsztaty kulinarne- z realizacji ogólnopolskiego „Programu dla szkół”

Dnia 19.11.2019 r. odbyły się warsztaty kulinarne w ramach realizacji ogólnopolskiego „Programu dla szkół”. Były to integracyjne zajęcia praktyczne , w których uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej.  Priorytetowym celem programu jest nauka prawidłowych zachowań i nawyków żywieniowych. W wyniku realizacji – uczniowie otrzymują systematycznie codzienne porcje owoców, warzyw oraz produktów mlecznych.
Tym razem zwróciliśmy szczególną uwagę na znaczenie w diecie dziecka owoców i warzyw. Skupiliśmy swoja uwagę na owocach i warzywach charakterystycznych dla obecnej pory roku. Wśród zaplanowanych potraw do wspólnego przygotowania zaplanowaliśmy: sok jabłkowo- marchwiowy, kisiel jabłkowy oraz dżem z jabłek i gruszek. Uczniowie mieli okazje w sposób bezpośredni, praktyczny wyciskać sok z jabłek i marchewki przy pomocy sokowirówki, uczestniczyć w przygotowaniu własnej roboty kisielu z soku jabłkowego, czy w przygotowaniu dżemu jabłkowo- gruszkowego, do słoika, jako przykładu przetworów na zimę. Wszyscy uczniowie chętnie, z widocznym zaangażowaniem wykonywali wyznaczone zadania. Po swojej pracy stwierdzili jednoznacznie, iż przygotowane potrawy były bardzo smaczne, co tym bardziej cieszy.  Możemy więc śmiało powiedzieć, że było smacznie i zdrowo.

W kolejnym semestrze – „spotkanie” z produktami mlecznymi !!!

Organizatorzy : 

Iwona Bagińska,

 Agnieszka Turowska 

Katarzyna Kasjanowicz, 

Beata Skowrońska