Arsenał

Dnia 19 listopada 2019 roku uczniowie SPdP wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Celem wyjazdu była wizyta w galerii sztuki współczesnej Arsenał. Tam młodzież najpierw zapoznała się z wystawą prezentujacą słynną szkołę architektury i wzornictwa Bauhaus. Stanowiło to punkt wyjścia i inspirację do warsztatów plastycznych. Uczestnicy naszej wycieczki z zapałem wykonali własne projekty architektoniczne w formie wycinanek z przezroczystej folii. Efekt był piorunujący. Niektórzy zdążyli pobawić się drewnianymi klockami, jakich używali studenci Bauhausu poczas wizualizacji swoich projektów różnych budowli. To jeszcze nie był koniec atrakcji. W ramach realizacji cyklu: Dlaczego warto pracować, uczniowie poznali stanowiska pracy w restauracji KFC oraz rozwinęli swoje kompetencje społeczne dotyczące zamawiania i spożywania posiłków w takim miejscu. A wszyscy wiemy, że nie teoria a PRAKTYKA czyni prawdziwego mistrza!

U. Cioch
K. Niedźwiecka
E. Poważa