Uroczyste obchody dnia 11 Listopada. Pasowanie na Ucznia Naszej Szkoły

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica 11 listopada

Tym co zmarli za ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa”

 Wiszniewski

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dnia12 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Tradycją jest, że w tym dniu odbywa się ślubowanie nowych uczniów naszej  szkoły.  Dzisiaj podczas ślubowania i pasowania  na ucznia do społeczności szkolnej przyjętych zostało pięcioro uczniów:

W Szkole Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II – Maksymilian Kodzik, Jakub Piekarski, Kamil Poważa.

W Szkole Przysposabiającej do Pracy – Magdalena  Brecht, Michał Głowacki

Z godnej, dojrzałej postawy uczniów podczas ślubowania dumni byli obecni rodzice i wychowawczynie: pani Beata Skowrońska i pani Ewa Poważa.

101 lat temu 11 listopada 2018r. po 123 latach niewoli Polska stała się wolnym i niezależnym krajem. Podczas części artystycznej, której towarzyszyła prezentacja multimedialna,  uczniowie przypomnieli nie tylko fakty historyczne ale rozśpiewali publiczność najpopularniejszymi legionowymi piosenkami.  Próbowali opisać, co to znaczy być patriotą w codziennym życiu. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursy plastycznego „Nasza Niepodległa”,  którego prace pięknie dekorowały salę podczas uroczystości.  Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem Roty.

Zespół organizacyjny: Gładyszewska, Cioch, Skowrońska, Szczygło, Poważa, Niedźwiecka, Kasjanowicz, Adamowicz, Wencewicz, Sobota