Z wizytą w nowej bazie kajakowej!

Społeczność szkoły podstawowej (Klasy I – II, II – III, IV – Va, VI – VIIa i VI – VII – VIIIb wraz z nauczycielami p. Beatą Skowrońską, p. Iwoną Bagińską, p. Beatą Augustynowicz, p. Zbigniewem Zadrożnym i p. Agnieszką Turowską oraz pomocami nauczyciela) w ramach zajęć z wychowania fizycznego udała się do nowej bazy kajakarskiej w Augustowie nad Rzeką Nettą. Już sam wygląd zewnętrzny tego budynku nas zainteresował, przypomina trochę dziób kajaku, a może łodzi lub  statku – zapewne nawiązuje do poruszania się po wodzie w jakimś obiekcie pływającym. Naszym przewodnikiem był Pan Adam Wysocki, utytułowany kajakarz, zawodnik olimpijski i trener. Zwiedziliśmy siłownię, gdzie swoją formę fizyczną budują kajakarze, mogliśmy też poćwiczyć na wykorzystywanym przez nich sprzęcie. Jego profesjonalizm i różnorodność nas zachwycił i tym bardziej zdopingował do wzmożonej aktywności fizycznej. Była też wizyta w hangarze, gdzie przechowywane są kajaki. Mogliśmy podziwiać mnóstwo pucharów, medali i dyplomów zdobytych przez zawodników augustowskiej SPARTY. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za okazaną życzliwość oraz w przyszłości zamierzamy skorzystać z gościnnej bazy sportowej.

Agnieszka Joanna Turowska