Bezpieczni na drodze

26 września odbyły się zajęcia otwarte na temat: „Bezpiecznej drogi do szkoły”. Na początku Pani Elżbieta Chilicka z Panią Agnieszką Szczygło omówiły prezentację multimedialną oraz przeprowadziły krótki konkurs ze znajomości znaków drogowych. Gościem specjalnym była funkcjonariuszka Powiatowej Komendy Policji w Augustowie – Pani Kinga Muczyńska. Policjantka przypomniała uczniom zasady bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym wyjaśniając przy tym jak wielkie ma to znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Omówiła również zasady zachowania się podczas ataku psa. W przyjaznej i miłej atmosferze uczniowie mieli okazję odświeżyć już posiadaną wiedzę oraz poznać nowe zagadnienia. Ponadto miały możliwość bliższego poznania specyfiki pracy Policjanta oraz wyposażenia, którym dysponuje na służbie. Podsumowaniem spotkania był krótki film.

 

Agnieszka Szczygło
Elżbieta Chilicka