Obchody Dnia Patrona, Jana Pawła II w Studzienicznej

„Wstańcie, chodźmy” – tak brzmiało hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. W szkole uroczyście obchodziliśmy dni poświęcone świętemu Janowi Pawłowi II. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym były zawarte wspomnienia przeplatane piosenkami. Swoją wiedzę o patronie pogłębiali na lekcjach religii oraz z wychowawcą w ramach zajęć z funkcjonowania społecznego i kreatywności.  Na korytarzu szkoły powstała piękna gazetka ścienna.

Natomiast 16 października cała społeczność szkolna wybrała się do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej. Wspólnie z uczniami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Płaskiej oraz pensjonariuszkami Domu Pomocy Społecznej uczestniczyliśmy we Mszy świętej upamiętniającej 41 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Ksiądz Arkadiusz podczas kazania przypomniał wydarzenia dotyczące pielgrzymek papieża do ojczyzny, w tym również tej z czerwca 1999 roku, kiedy odwiedził studzieniczańskie sanktuarium. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żarnowie przygotowali piękną oprawę muzyczną w postaci zespołu gitarowego i chóru, a uczniowie z Płaskiej recytowali wiersze o naszym patronie.    Po mszy świętej przeszliśmy do kaplicy Matki Bożej i pomnika Jana Pawła II. Zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę”, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Spotkanie zakończyło się wspólną Agapą w formie pikniku, przy stole z najdłuższej deski w Puszczy Augustowskiej. Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie prowiantu na ognisko, księdzu Arkadiuszowi za słodkie drożdżówki, a szkole w Płaskiej za przepyszną grochów.

 

 

Agnieszka Sobota i  p.Agnieszka Turowska