Aktywne powitanie jesieni!

Drugiego dnia jesieni wybraliśmy się na wspólny piknik: Klasa VI – VII – VIIIb i VII c wraz z wychowawczyniami Agnieszką Turowską i Haliną Szulewską nad jezioro Necko, by w swoim gronie przyjaciół, spędzić miło i aktywnie czas. Wyprawa zaplanowana została w pięknym słonecznym dniu. Na początek przejazd autobusem i długi spacer nad Jezioro, gdzie na plaży Bielnik korzystaliśmy z placu zabaw, toru przeszkód oraz siłowni na świeżym powietrzu. Po zmaganiach sportowych i zdrowej rywalizacji między klasowej, udaliśmy się na piknik połączony ze zdrowym grillowaniem (nie zapomnieliśmy o warzywach i owocach) na gościnne podwórko Pani Haliny. Wspólnie nakryliśmy stół i przygotowaliśmy wszystko co potem w serdecznej razem zjedliśmy. Była to szansa na trening umiejętności społecznych w naturalnym środowisku, w różnych miejscach użyteczności publicznej. Praktyczne ćwiczenia w zakresie czekania na swoją kolej, udzielaniu wzajemnej pomocy koleżeńskiej, odczuwania radości i satysfakcji z własnej pozytywnej sprawczości są nieodzownym elementem edukacji i wychowania naszych uczniów. Mamy nadzieję, że w kolejnej porze roku znowu zawitamy w tamte gościnne rejony naszego miasta.
p. Halina Szulewska
p. Agnieszka Joanna Turowska