Jesienny jeż…

W pierwszy dzień jesieni, 23 września, spotkaliśmy się: klasa II-III, VI – VII – VIII b i VII c – na zajęciach czytelniczych wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Bagińską, Agnieszką Turowską i Haliną Szulewską. Zgodnie z programem „Spotkania z książką” gościliśmy jeża, bohatera przepięknego wiersza Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. Cała sprawa tkwiła w tym, że nie dobrze jest jeść w samotności. Przekonał się o tym pewien leśny jeżyk, któremu bardzo doskwierał brak rodziny. Marzył o spotkaniu krewnych, wspólnym biesiadowaniu i spędzaniu dnia w miłym towarzystwie, aż do czasu, kiedy postanowił wyruszyć do pobliskiego miasta Zgierza, by odnaleźć swoją rodzinę. Nie obyło się przy tym bez kilku absurdalnych pomyłek, jednak bohater szczęśliwie zrealizował swoje plany. My wykonaliśmy z pestek słonecznika, dyni i różnych ziarenek swoje jeże i razem z nimi poznawaliśmy właśnie te napotkane przez jeża różne szczotki.
p. Halina Szulewska