Odwiedzamy Warsztaty Terapii Zajęciowej  w Augustowie z cyklu zajęć   ph.”Dlaczego warto pracować”.

 

Dnia 31 maja wszyscy uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z p. Ewą Poważa i p. Alicją Sokołowską odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Augustowie.

Celem wizyty w tej placówce było zapoznanie naszych uczniów,  w tym tegorocznych absolwentów  ze specyfiką zajęć prowadzonych w różnych pracowniach na warsztatach, jak również spotkanie z uczestnikami, niejednokrotnie absolwentami naszej szkoły. Zostały nam zaprezentowane kolejne etapy powstawania wyrobów z gliny, oglądaliśmy prace plastyczne, prace wytworzone w pracowni krawieckiej, w tym piękne makramy i obrazy wyszyte krzyżykiem. Wszyscy uczestnicy warsztatów byli zajęci jakąś czynnością. Utwierdzili nas  oni w przekonaniu, że fajnie jest robić coś co się lubi, co się potrafi , a wtedy szybko i przyjemnie płynie czas. Po raz kolejny uczniowie doświadczyli, że warto pracować.

Pragniemy serdecznie podziękować p. kierownik Małgorzacie Jarmoszko oraz wszystkim pracownikom i uczestnikom warsztatów  za miłe przyjęcie i oprowadzenie po placówce.

Alicja Sokołowska, p. Ewa Poważa

.