U Marii Konopnickiej

            Kreatywni Podróżnicy na podsumowanie swoich wyjazdów do wiosek na  Baśniowym Szlaku Suwalszczyzny ponownie odwiedzili Muzeum Marii Konopnickiej i Zaułek Krasnoludków w Suwałkach. Na początek zwiedziliśmy dom, gdzie poetka przyszła na świat i mieszkała przez pierwsze siedem lat swojego życia. Uczestniczyliśmy w zajęciach przybliżających nam postaci krasnoludków, a odbywało się to w klasie z ławkami z tamtych czasów. Udaliśmy się też do malowniczego ogrodu, mieszczącego się na zapleczu domu pisarki, gdzie zabrały nas krasnoludki, w tym król Błystek wraz ze swoją świtą. Mogliśmy wraz z nimi poszukać gąsek sierotki Marysi oraz skarbu króla krasnoludków. Poznaliśmy legendę o powstaniu Suwałk, graliśmy pinkami „olbrzymami” w szachy, pokręciliśmy się na stylizowanej na epokę M. Konopnickiej karuzeli. W plenerowym teatrze odegraliśmy przedstawienie o Stefku Burczymusze oraz przejrzeliśmy się w niezwykłych lustrach. Drugie śniadanie na łonie przyrody w tak nietuzinkowym towarzystwie jeszcze nigdy nie było tak smaczne.

  1. H. Szulewska, p. I. Bagińska, p. A. Turowska