W krainie dzikich zwierząt!

28.03.2019  uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w seansie „Mia i biały lew” w Kinie Iskra w Augustowie. Treścią filmu było dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia, które zmienia się w wielką przygodę, gdy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. KiedyMia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt. Uczniowie mieli możliwość obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, na dużym kinowym ekranie. Była to też świetna okazja do treningu w zakresie poprawnych zachowań w miejscach publicznych. Seans filmowy był współfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” w Augustowie.

Agnieszka Joanna Turowska