Na niebiesko dla Autyzmu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, które odbędą się 2.04.2019.
1. Rozpoczniemy o godz. 9.30 od niebieskiego happeningu pod kolumną założyciela miasta Króla Zygmunta Augusta, w którym udział wezmą uczniowie z naszej szkoły oraz klas integracyjnych na terenie Augustowa oraz wolontariusze współpracujący z naszą placówką. Będzie to okazja do propagowania wiedzy na temat autyzmu w przestrzeni publicznej.
2. Następnie przemaszerujemy do Kina Iskra, gdzie o godz. 10.30 odbędzie się seans filmu „Komunia” – dokumentu opowiadającego historię autystycznego chłopca, który wraz z siostrą przygotowuje się do przyjęcia I Komunii Świętej.
W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski, więc zachęcamy do ubrania się na niebiesko lub włączenia jakiegoś niebieskiego atrybutu do swojej garderoby tego dnia.