POZNAJEMY ZAKŁADY PRACY

26 marca uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wybrali się na kolejną wycieczkę w celu poznawania specyfiki pracy w różnych zakładach, z cyklu zajęć ph.”Dlaczego warto pracować”.
Tym razem odwiedzili zakład krawiecki SPORT-POL Sp. Zo.o., znajdujący się w naszym mieście na osiedlu Wypusty. Jest to prywatne przedsiębiorstwo produkujące odzież przeważnie sportową, ale też bieliznę, szlafroki, na export i kraj. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się maszynom, urządzeniom oraz pracy wykonywanej przez pracowników na różnych stanowiskach, w działach jakimi były: biuro, wzorcownia, krojownia, szwalnia, kontrola jakości, magazyn wyrobów gotowych oraz magazyn surowców, wypełniony belami tkanin, kolorowymi szpulami nici i różnymi innymi dodatkami krawieckimi. Obserwowali wszystkie etapy powstawania wyrobu gotowego.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie pani Jadwidze Wesołowskiej, kierownikowi produkcji, która nie tylko oprowadziła młodzież po zakładzie, ale obdarowała kolorowymi ścinkami z produkcji. Na pewno przydadzą się na zajęcia z szycia ręcznego.
Alicja Sokołowska