Spotkanie z Panem leśnikiem

To już kolejne zajęcia Klubu Integracji – Przyroda, podczas których spotykamy się z osobami znaczącymi, autorytetami z zakresu wiedzy przyrodniczej. Bohaterem bieżącego spotkania był przedstawiciel Nadleśnictwa Augustów, pan Karol Chodkiewicz, który opowiedział nam o zachowaniu i zwyczajach leśnych (i nie tylko) ptaków.
Podczas zajęć mieliśmy możliwość obserwacji przepięknych zdjęć ptaków, których odgłosy słyszeliśmy w tle. Opowiadania przeplatane były licznymi ciekawostkami, jak ta, że wilga – swoim głosem sygnalizuje nadchodzący deszcz. Zajęcia upłynęły nam w cudownej atmosferze… zainteresowanie uczestników było ogromne – planowaną część artystyczno – plastyczną musimy przełożyć na kolejne spotkanie.
Dziękujemy serdecznie za tak ciekawą lekcję przyrodniczą oraz liczne prezenty i niespodzianki przygotowane dzieciakom oraz opiekunom!
Mamy nadzieję, że się jeszcze spotkamy!!!

 

Organizatorzy:
H. Szulewska
B. Augustynowicz
A. Turowska