Kulinarne zmagania…

Uczniowie klasy IV – V w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli naukę podstawowych umiejętności z zakresu samoobsługi – przygotowania prostych posiłków. Mamy możliwość korzystania z w pełni wyposażonej pracowni życia codziennego. Rozpoczęliśmy od zapoznania się z kuchennym sprzętem, a następnie przeszliśmy do praktycznych zajęć. Mamy już ogromne sukcesy! Wszyscy przygotujemy samodzielnie kanapkę, tosty, obierzemy ogórek, skorupkę jajka, wstawimy wodę i zaparzymy herbatę. Potrafimy po sobie zmyć naczynia a następnie je wytrzeć, wytrzeć stolik z okruszków i pozamiatać podłogę. Prawie każde zajęcia rozpoczynamy od wspólnych zakupów, poprzedzonych ustaleniem listy produktów.

Poniedziałkowe poranki kojarzą nam się z przepysznym śniadaniem!!!

Powodzenia!!!

Augustynowicz, Doroszko